Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Racing  ~  Slovakiaring - vecerne jazdy s RacingWheels

LastV8
Zaslal: 16.04.2010, 13:40 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
babo napísal:
to nie je majo pravda, to tam na trochu rychlejsom okruhu nechas dosky, je to na ctr (viacerych) celkom dobre odskusane. Navyse na tak rychlom okruhu, ako je SK Ring...

ja som mal dosky Ferodo DS Performance menene v polovicke decembra a po 3000km mozem menit....kedze som bol na SK Ringu....pekne sa premenili na brzdovy prach....

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
babo
Zaslal: 16.04.2010, 14:28 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
tak zas objektivne Ferodo DS je fakt ausus, to potrebujes aspon 2500, fakt minimalne tie na okruh.
Ale spsuta ludi lepsie nema, mozno aj horsie. Jazdid 20 minut 20 min prestavka 3krat po sebe, tak domov ides na plechu a brzdis lisovanou tmou Smile Smile

tebe podla mna na 99% budu sediet TYPE R brzdy, by si si mal zohnat od niekoho kto kupil BIG KIT Smile Brzdic za par supov, mozno aj kotuce... uz len dosky a mozes sa prehanat na okruhu o 106 Wink
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
M&R
Zaslal: 16.04.2010, 14:32 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
babo napísal:
to nie je majo pravda, to tam na trochu rychlejsom okruhu nechas dosky, je to na ctr (viacerych) celkom dobre odskusane. Navyse na tak rychlom okruhu, ako je SK Ring...


To mas divne brzdy ked ich musis hodinu chladit po 20 minutach,viem ake mas brzdy velmi dobre,nemusis ich tu predstavovat,ale urcite nemusis mat po 20 minutach hodinu prestavku ,na akcii boli vseliake auta,ale ziadne nemuselo po 20 minutach hodinu chladit brzdy...netvrdim,ze nemas pravdu,ze to mas odskusane,ide mi o tu hodinu chladenia co je blbost.
Ide mi o to,ze v hodine a pol volneho jazdenia si zajazdis aj 3 krat po 20 minut aj s chladenim.
Ludia co jazdia naozaj ostro isli systemom par kol,potom dole na par minut,zase par kol a dole na par minut a boli spokojni.

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
pajo
Zaslal: 16.04.2010, 14:37 Odpovedať s citátom
Založený: 18 december 2006 Príspevky: 1842 Bydlisko: BA, Ružinov
neviem no, ja som isiel s MXkou nadoraz, mam seriove brzdy ktore moc ani nemam odvahu nazvat brzdami, je fakt ze vzhladom k mojmu vykonu dosahovana maximalka bola len nejakych 160 ale po tych 2 kolach kedy som fakt brzdil naposlednu chvilu a nadoraz som vobec npocitil nejaky ubytok na dostickach ani zeby som brzdam ublizil, jazdil som na nich dalej aj po ringu a odjazdim asi este aj toto leto Smile popravde, na dobrej klukatej okreske som ich uz parkrat uvaril, na ringu sa mi to nepodarilo... asi su tam moc dlhe rovinky pocas ktorych sa dokazali uchladit

_________________
accord coupe 3.0V6/AT/LPG
cr-v 2G/AT/LPG

ex:
jazz 1.2 i-DSI
accord 4D 7G 2.2 iCTDI
civic 5-6g, AT aj MT, UK aj JAP
mazda mx-5 turbo

moto honda NC700S/C-ABS

/Oo ___H___ oO\
|=_/_______\_=|
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babo
Zaslal: 16.04.2010, 14:55 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
Ideal j 20+40 alebo 30+hodina (ked sa jazdi 2 hodiny, tak je to potom jedno, proste dve jaazdu). Na SK RINGU ale skor 20+40.
Ako ked ma niekto lahke auto vyhadzane a 4-6piesty, tak jasne, ze to znesie dost (ale treba estwe aj vediet brzdit a to je najtazsie, snad najtazsia vec na okruhu, kto vie brzdit a dobre postavenae auto, da na okruhoch aj 500 a viac ostrych km a vydrzi mu to). Vysksusane je to zdaleka len nie na mojom aute Smile
Inak ked brzdy prepalis a nemas uplne zle, tak si to ani nevismnes, ze su dead. Len sa ti zacne zdat, ze predsa len sa ti predlzil krok brzdoveho pedalu a ze nejak moc spinia kola... Dojdes domov a zistis to, co LastV8 trebars Smile Smile

SK Ring a trebars Most su vylozene brzdovrazedne okruhy, z tych co poznam.

Kazdopadne, ak sa nazbieraju ludia, tak by som isiel vyskusat. Len sa trochu bojim tej discipliny
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
HMT
Zaslal: 16.04.2010, 15:12 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
babo napísal:
Ideal j 20+40 alebo 30+hodina (ked sa jazdi 2 hodiny, tak je to potom jedno, proste dve jaazdu). Na SK RINGU ale skor 20+40.
Ako ked ma niekto lahke auto vyhadzane a 4-6piesty, tak jasne, ze to znesie dost (ale treba estwe aj vediet brzdit a to je najtazsie, snad najtazsia vec na okruhu, kto vie brzdit a dobre postavenae auto, da na okruhoch aj 500 a viac ostrych km a vydrzi mu to). Vysksusane je to zdaleka len nie na mojom aute Smile
Inak ked brzdy prepalis a nemas uplne zle, tak si to ani nevismnes, ze su dead. Len sa ti zacne zdat, ze predsa len sa ti predlzil krok brzdoveho pedalu a ze nejak moc spinia kola... Dojdes domov a zistis to, co LastV8 trebars Smile Smile

SK Ring a trebars Most su vylozene brzdovrazedne okruhy, z tych co poznam.

Kazdopadne, ak sa nazbieraju ludia, tak by som isiel vyskusat. Len sa trochu bojim tej discipliny


babo, ja mam uplne ine auto, ako pajo. Vies co mam - relativne tazkeho naftaka 2.2. Jazdil som tam na nom 3x, sice som po zhruba 4 kolach musel ist dolu (brzdy zacali vadnut), ale potom stacilo na zachladenie tych 15-20 min. a mohol som ist zas. Brzdy som mal nedavno dole, lebo som meral kotuce, ale platnicky su OK. Uplna seria.
Je pravda, ze ked na Slovakiaringu clovek jazdi naplno, ze je to brakes killer, ale tiez si myslim, ze za tie dve hodiny sa 3x20 min. cisteho casu odjazdit da.. Ale samozrejme, je to na zvazeni kazdeho jednotlivca. V sobotu sme tam mali jednu Astru a jednu Nexiu - vyzerali na seriovky (nie som si ale isty) a chalani sa povozili, myslim, naozaj viac ako dost.. stale som ich videl na drahe.. Smile

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
duddox
Zaslal: 16.04.2010, 16:02 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 16 júl 2008 Príspevky: 1176 Bydlisko: BA,SC,PN 2000 Honda Accord
a mozem jazdit aj dve hodiny stale?nie ci auto znese,ale ci ma po polhodke date dole?

teda nebudem dve hodiny v kuse,ale ci je moja vec kedy idem dole,alebo sa musim riadit podla niecoho?niekoho?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
babo
Zaslal: 16.04.2010, 16:57 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
HMT: to patris medzi zazracnych ludi. CIVIC 1.8 (podstatne lahsi) v 90% pripadoch nevydrzi ani 2x20 min a brzdy proste skoncia. Ze som ich uz par videl dymit... Ty mas prave to, 1. z morotky vies brzdit a to je na nezpalatenie 2. ked si trochu citil vadnutie, isiel si dole. 1 kolo na Sk ringu na naftaku mozes mat tak za 3:00 -3:10, to ams 12 minut ostrej jazdy... suhlasim, to mohlo fungovat. Keby si tam ale pobudol este dve kola do tych 20, tak ides domov na plechu, to som sa ochotny aj stavit. Ved vies ako to funguje, brzdy sa prehreju, zmeni sa struktura a potom prakticky zmiznu.

pajo: lahke auto a maly vykon, 160 na najdlhsej rovinke je tazka pohoda, kopec aut okolo 200ps tam ale ide k 200 (alebo kludne aj 150ps auto, ale lahsie ako su dnesne moderne). A vies ako dopadol trebars ACCO COUPE ked si zabrzdil parkrat z 200... kotuce mierne krive, ak si pamam dobre Smile

Skor ale o tom pisem, aby ludia neprecenovali svoje auto. Videl som uz v Brne 5kovy BMW, ktoremu zrazu auto prestalo brzdit asi uplne a zacielkou isiel rovno az do zvodidiel cez celybrzdiaci strk... to je dost neprijemne. Este, ze nezobral nikoho so sebou, lebo to by bola katastrofa
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
HMT
Zaslal: 16.04.2010, 21:56 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
duddox: ano, mozes teoreticky jazdit cele dve hodiny. Akurat pojdes po hodine na chvilku dole - cca 5 min. - kvoli vyselektovaniu hodinovych jazdcov - budeme ponukat pravdepodobne aj jednu hodinu.

babo: asi mas pravdu. ja som to vlastne uplne presne na minuty cas vobec nemeral. Proste som pocitil nieco nedobre s brzdami a isiel som dole. Potom som nechal vychladnut a zase chvilu... minutaz naozaj presne neviem.

P.S.: v tomto su motorky neskutocne skvele: seriovy supersport proste nema absolutne problem s brzdami, ani ked tam jazdis v jednom kuse hodinu. Je to ale logicke, ked mam len na prednom kolese 2x330 mm dierovane kotuce, ktore su priamo na "vzduchu".

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 17.04.2010, 5:43 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
ja som mal rezim 25 min, 15 min prestavka a potom dorazit zvysnu hodinu....brzdy vydrzali, nevadli, nekrutili sa (dokonca dierkovane kotuce nepraskli pri dierkach)...to je len jemny update na kolotocarske kotuce(grooved&drilled) a DS Performance oproti OEM....na rovinke som mal max 183km/h(GPS, nie tacho) a brzdil do plnych....takze platnicky zmizli Smile oproti OEM sa to neda porovnat, tie po par kolach sa zvlnili a triasol volant pri kazdom brzdeni....tentoraz sa tieto javy nekonali...DS Performance su podla vyrobcu posledne street legal, (ostatne mali v katalogu OHNE TUV a ze nie su vhodne na bezne cesty, tak preto som bral len DS perf, nebola to otazka toho, ze boli lacnejsie)....takze ak mate este lepsie, race specifikacie, to vam musi vydrzat 25 min aj na tazsom aute v pohode.....

P.S.: stale posledne kolo som cele odjazdil pianko, zaradil aj patku, otacky nizke, ziadne prudke brzdenia a potom do boxov....doobeda bolo malo aut, ani pri tom pianku ma nepredbehol nik...parada

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
HMT
Zaslal: 17.04.2010, 11:24 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
LastV8 napísal:
....doobeda bolo malo aut, ani pri tom pianku ma nepredbehol nik...parada


Pre niekoho parada, pre niekoho nemala strata penazi.. Very Happy Sad Sad

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 17.04.2010, 16:32 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
HMT napísal:
LastV8 napísal:
....doobeda bolo malo aut, ani pri tom pianku ma nepredbehol nik...parada


Pre niekoho parada, pre niekoho nemala strata penazi.. Very Happy Sad Sad

chapem....ale co sa tyka jazdeckeho pocitu, musim vrelo podakovat za mna....

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
HMT
Zaslal: 19.04.2010, 7:50 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
LastV8 napísal:

chapem....ale co sa tyka jazdeckeho pocitu, musim vrelo podakovat za mna....


Jasne. Jazdilo sa vyborne. Ja som vybehol na drahu okolo 16:40 a pocas 4 kol som nestretol nikoho pred sebou ani za sebou Very Happy

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
pajo
Zaslal: 19.04.2010, 8:08 Odpovedať s citátom
Založený: 18 december 2006 Príspevky: 1842 Bydlisko: BA, Ružinov
babo napísal:
pajo: lahke auto a maly vykon, 160 na najdlhsej rovinke je tazka pohoda, kopec aut okolo 200ps tam ale ide k 200 (alebo kludne aj 150ps auto, ale lahsie ako su dnesne moderne). A vies ako dopadol trebars ACCO COUPE ked si zabrzdil parkrat z 200... kotuce mierne krive, ak si pamam dobre Smile


babo, na tej okreske kde sme jazdili som vzdy uvaril kazde brzdy na kazdom aute co som mal tu cest s nim jazdit... aj na mojej mazde, avsak na ringu nie, cim som chcel povedat asi len tolko, ze ring mi az tak narocny na brzdy nepripada -aspon nie pre auto s priemernym vykonom a dosahovanou maximalkou...predsa len na lepsej okreske moze byt viac zakrut za sebou v kratsich usekoch medzi ktorymi sa mi brzdy nestihnu vychladit...na ringu som s tym problem nemal. asi mas pravdu s tym, ze vaha a vykon, samozrejme netvrdim ze nemas pravdu. a asi to chce trochu aj cit a ked citim ze brzdy (a vlastne to je jedno ci brzdy, gumy alebo auto ako celok) to nezvladaju tak zvolnim
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist