Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  Generali Slovensko? Mate smolu!!!

Papek
Zaslal: 26.07.2010, 19:52 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 09 september 2007 Príspevky: 3466 Bydlisko: Bratislava-Petržalka 1996 Honda Civic
PaloMFC napísal:
Papek napísal:
tak pridam ja svoju skusenost.

29.6. do mna nacuval panko na parkovisku, obaja mame zakonnu kooperativu, dali sme to na poistku
30.6. obhliadka, naraznik na vymenu, pokrceny blatnik, prasklina na svetle
1.7. som odovzdal vsetky mozne papiere a kopie poistovni
26.7. dosiel list, ze sa 20.7. skoncilo setrenie, trosku ma zarazilo to dlhe dorucenie listu, teraz uz len ostava cakat na sek a ist vybrat peniaze, priznali mi 690 € - amortizacia 220, cize 470 €


doplni ešte rok vyroby auta aspon a svoju spokojnost či nespokojnost.. aby to malo aku taku vypovedaciu hodnotu.. hlavne čo sa tyka amortizacie..

1996 Honda Civic 1,4iS, klima, el. okna, el. siber, el. zrkadla, kozene sedacky, hmlovky

zatial spokojny, aj ked nechcem predbiehat, este nemam prachy v ruke, ked si zratam opravy, tak 150 oprava blatnika, 100 striekanie naraznika, naraznik 100, svetlo menit netreba, je na nom len mala, takmer neviditelna, prasklina

cize ak ratam najhorsi mozny scenar, tak ma to vyde 350 €, ak by nebodaj trebalo svetlo, tak to mam dalsich 30 €... za zvysne si necham opravit aj druhy blatnik

_________________

Veľmi zjednodušené pravidlá fóra:
1. Slušnosť, vzájomná tolerancia.
2. Pred založením novej témy HĽADAŤ!
3. NEcitovať predošlý príspevok, na to slúži tlačidlo "Odpoveď"
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
jopal
Zaslal: 27.07.2010, 7:36 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Nooo, ja este tiez na peniaze stale cakam... Zo strany poistovne je zahadne ticho, zatial ani neviem, kolko a co... (Ale sak to nie je este ani mesiac, tak co by som chcel!)... Neviem si predstavit situaciu, ze by to bola nejaka totalka a ja bol odkazany na ich peniaze... Evil or Very Mad

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Papek
Zaslal: 27.07.2010, 17:12 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 09 september 2007 Príspevky: 3466 Bydlisko: Bratislava-Petržalka 1996 Honda Civic
dneska dosiel do schranky sek Smile

_________________

Veľmi zjednodušené pravidlá fóra:
1. Slušnosť, vzájomná tolerancia.
2. Pred založením novej témy HĽADAŤ!
3. NEcitovať predošlý príspevok, na to slúži tlačidlo "Odpoveď"
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
PaloMFC
Zaslal: 27.07.2010, 17:38 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
jopal napísal:
Neviem si predstavit situaciu, ze by to bola nejaka totalka a ja bol odkazany na ich peniaze... Evil or Very Mad

jopal, pochopil by si na vlastnej kozi, ze poistenie nie je na to , aby ta zachranilo, ale aby zmiernilo fatalne dosledky.. čo je jeho primarna uloha.. len ludia sa ho snazia glorifikovat..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Papek
Zaslal: 27.07.2010, 17:44 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 09 september 2007 Príspevky: 3466 Bydlisko: Bratislava-Petržalka 1996 Honda Civic
ale mali by byt dane jasne pravidla nielen pre poistenca ale aj pre poistovnu... clovek sa omeska so splatkou poistneho a hned ide upomienka a pod veci, tak isto by to malo byt aj zo strany poistovne

_________________

Veľmi zjednodušené pravidlá fóra:
1. Slušnosť, vzájomná tolerancia.
2. Pred založením novej témy HĽADAŤ!
3. NEcitovať predošlý príspevok, na to slúži tlačidlo "Odpoveď"
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
PaloMFC
Zaslal: 27.07.2010, 17:53 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
Papek napísal:
ale mali by byt dane jasne pravidla nielen pre poistenca ale aj pre poistovnu... clovek sa omeska so splatkou poistneho a hned ide upomienka a pod veci, tak isto by to malo byt aj zo strany poistovne


pravidla su dané, do 15 dni od uzavretia poistnej udalosti vyplatit peniaze.. len šetrenie moze trvat rozne dlho,,,
čo sa tyka stanovenia hodnoty vozidla - použivaju 2-3 ocenovacie systemy,
čo sa týka stanovenia amortizacie, tiez su na to tabulky
čo sa týka hodnoty vraku - vačšinou sa pouzíva neverejná drazba cez autoservisy.. alebo tabulkovy odhad u starsich aut - rozumej 7 a viac ročnych.. pokial nejde o masove vozidla typu napr. fabia, octavia,, kde je aj po starsich ND dopyt občas..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jopal
Zaslal: 28.07.2010, 10:55 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
PaloMFC napísal:
...jopal, pochopil by si na vlastnej kozi, ze poistenie nie je na to , aby ta zachranilo, ale aby zmiernilo fatalne dosledky.. čo je jeho primarna uloha.. len ludia sa ho snazia glorifikovat..

Vidis, a to je dovod, preco ja poistky vo vseobecnosti nemusim. KEd treba "lapit" klienta, to je medovych reci("glorifikacii"), ked treba inkasovat, to je vyhrazok a urgencii, ale ked treba plnit, to je dovodov, preco NIE a ked nedajboze ANO, tak samozrejme co najnizsiu almuznu a co najneskorsie. Ale tie budovy a auta co poistovne vlastnia!!! To maju asi z toho, ako na kazdeho klienta doplacaju... Zijem tak, ze ked na to mam, si to kupim, ak to rozbijem vlastnou chybou, setrim si na nove a nemusim byt odkazany na vydieranie nejakou poistovnou... Ale to je vlastne ako keby som clena parlamentu presviedcal, aka blbost je jeho imunita... Confused

PaloMFC napísal:
....pravidla su dané, do 15 dni od uzavretia poistnej udalosti vyplatit peniaze.. len šetrenie moze trvat rozne dlho,,,...

Co uz len na mojom setreni moze trvat mesiac????

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PaloMFC
Zaslal: 28.07.2010, 11:06 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
jopal.. akykolvek chybajuci papier.. kedy ti poslali to chybajuce tlačivo a kedy si ho doručil? nahlasil uz vinnik škodu zo svojej strany? lebo aj to to brzdi, bracho koli tomu čakal 2 týždne.. napr..

potom to brzdia len ostatne pripady na stole, dovolenky ludi, ochota.

PS: to všetko Vám tu píšem, aby ste mali k tomu blizši pohlad a pochopili ako to funguje..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jopal
Zaslal: 28.07.2010, 11:39 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
PaloMFC napísal:
...to všetko Vám tu píšem, aby ste mali k tomu blizši pohlad a pochopili ako to funguje..

Jasne Pali, ja to tak aj beriem. Skodu sme hlasili hned obaja spolu, ked som ti po(cas) nehody volal. Ja som poslal tlacivo obratom. Takze je to vylucne bordel poistovni, vid nadpis temy!

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PaloMFC
Zaslal: 28.07.2010, 15:20 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
jopal napísal:
PaloMFC napísal:
...to všetko Vám tu píšem, aby ste mali k tomu blizši pohlad a pochopili ako to funguje..

Jasne Pali, ja to tak aj beriem. Skodu sme hlasili hned obaja spolu, ked som ti po(cas) nehody volal. Ja som poslal tlacivo obratom. Takze je to vylucne bordel poistovni, vid nadpis temy!

otazka je či to hned aj pisomne nahlasil.. ale v tvojom pripade ,gro bol bordel nezaslanie papiera.. od neho je to zatial tyzden, uz si im volal či je to zlikvidované?
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jopal
Zaslal: 19.08.2010, 7:35 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
PaloMFC napísal:
...otazka je či to hned aj pisomne nahlasil.. ale v tvojom pripade ,gro bol bordel nezaslanie papiera.. od neho je to zatial tyzden, uz si im volal či je to zlikvidované?

ano, ved mi volal iniciativne, ze tam ide osobne, bo nahlasovanim by sa to min. o tyzden opozdilo, fakt mu verim. Ano, volal som tam rano, ze som to posielal mailom pred tyzdnom a od nich ziadna reakcia, dostali, nedostali, bozaj ma. Nejaka pani mi to cele uz neviem kolkykrat preverila, vraj maju vsetko a riesi sa to. Ked som sa spytal na nezavazny termin, slubila mi, ze to u likvidatorky "posuri"... Arrow

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jopal
Zaslal: 19.08.2010, 7:39 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Uff, miesto citovat som dal "Uprav" na predchadzajuci prispevok a podarilo sa mi ho cely vymazat. Nastastie som, ho "nahodil" ako bol povodne, akurat datum je zmeneny, povodny bol: 28.07.2010, 16:11, toto uz opravit neviem. Confused
(Ale ja som chcel len napisat:)
jopal napísal:
.... vraj maju vsetko a riesi sa to. Ked som sa spytal na nezavazny termin, slubila mi, ze to u likvidatorky "posuri"... Arrow

..stale to "suri..." Mr. Green

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Papek
Zaslal: 19.08.2010, 10:17 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 09 september 2007 Príspevky: 3466 Bydlisko: Bratislava-Petržalka 1996 Honda Civic
2 mesiace je nejako dlho nie?

_________________

Veľmi zjednodušené pravidlá fóra:
1. Slušnosť, vzájomná tolerancia.
2. Pred založením novej témy HĽADAŤ!
3. NEcitovať predošlý príspevok, na to slúži tlačidlo "Odpoveď"
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
jopal
Zaslal: 23.08.2010, 12:35 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Opat som tam volal (manzelka), opat povedali, ze mam vsetko OK, opat slubila ze to posuri. Na pripomienku, ze to iste slubili pred 2-mi tyzdnami, povedali, ze co stresujeme, maju na to 3 mesiace, tak co? ....pod kridlami leva... Sad

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jopal
Zaslal: 27.08.2010, 19:46 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Tak ak to este niekoho zaujima, prislo mi 402€. Ked som sa doziadal likvidatora, tak ND mi ohodnotil (svetlo s naraznikom) na 200€ (50% dole z cennikovej ceny) a robotu na dalsich 200€. Ked som mu povedal, nech mi da adresu, kde mi to za 200 eciek spravia, ze hned tam utekamam, vyhovoril sa na nejake normy. Ak sa mi nepaci, mam mu dat FA, ale hned mi povedal, ze uznaju len tie normohodiny co maju oni v tabulkach. Confused
A tie 3 mesiace dodrzali skoro na den... Exclamation

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist