Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  Generali Slovensko? Mate smolu!!!

Papek
Zaslal: 28.08.2010, 2:01 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 09 september 2007 Príspevky: 3466 Bydlisko: Bratislava-Petržalka 1996 Honda Civic
Lakovanie vratane drobnej klampiariny sa pohybuje okolo 100€/diel, pri vecsich dieloch (kapota, dvere na coupe) o nieco viac. Ak sa naraznik neda opravit, tak kukni vrakace, okolo 70-80€ sa daju kupit, svetlo tak podobne.

_________________

Veľmi zjednodušené pravidlá fóra:
1. Slušnosť, vzájomná tolerancia.
2. Pred založením novej témy HĽADAŤ!
3. NEcitovať predošlý príspevok, na to slúži tlačidlo "Odpoveď"
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
jopal
Zaslal: 28.08.2010, 12:41 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Dik Papek, ja uz to mam davno hotove, len ta ich suma ma zarazila. Aj u nas ide lak/diel za 100ku, ale oni v Generally maju asi číňanov, co im to robia za rizu, alebo co...

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PaloMFC
Zaslal: 28.08.2010, 12:54 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
chalani, tárate jedno cez druhe.. to nie je o tom za čo si to dokazete opravit, to je len suma čo vide zo systemu..
hold plnenie rozpočtom obzvlast z pzp má hlavne nevyhody:
minus 19% zo sumy.. dph sa nepreplaca,
minus 20-80% zo sumy za normohodinu práce podla značky, zvyčajne system rata 10 Eur na akukolvek pracu
amortizacia - ak Vám menia "starý" diel za nový.

pri tom ak nemam havarijnu, a idem si uplatnovat opravu z pzp vinníka, je dobre postupovat nasledovne:
ak mam moznosť, zohnat pouzivané diely aj s papierom - to mi poistovna s najvačšou pravdepodobnostou preplati, a prácu si nechat urobit v servise, tu preplati v plnej vyške - az na prípad neopravnenych oprav či premrstenej ceny za normohodinu.. pri takomto postupe rozdiel medzi tym čo človek do opravy dá a dostane si dovolim tvrdit ze nebude iný ako plus mínus 10% som to riešil s kamosom likvidatorom, ked sme hladali optimalny postup.
to že niekto niečo čaka a dostane ine, nie je chyba poistovne, ale nedostatku info a nespravneho postupu človeka..!!! to ale neospravedlnuje.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jopal
Zaslal: 28.08.2010, 13:45 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Pali, ale teraz taras v tej strednej casti ty...(apson co sa Generally a mojich skusenosti s nou tyka Wink ) Prave pouceny tvojimi radami som argumentoval s likvidatorom Generally a uplne ma vysmial. Ziadne preplatenie FA v plnej vyske, ziadne premrstene ceny...som to uz pisal v prispevku 27.08.2010, 19:46, ale asi si si to nevsimol, tak to rozvediem: Povedal, mi, ze mozem mu poslat akukolvek FA, maju presne stanovene kolko ktora operacia trva, kolko sa minie farby na ktory dielec a neexistuje, aby mi v pripade akejkolvek inej FA dali viacej, ako maju oni normy a z ktorych aj vychadzal pri plneni mojej skody. Jednoducho akukolvek inu cenu, ako maju oni v tabulkach za akukolvek pracu neakceptuju!!! Ked som sa ho pytal, ze kde mi vygituju a nalakuju zadny blatnik s naraznikom za 110e, ako mi to vycislil on, ze tam hned utekam, mi povedal, ze to nie je jeho problem, oni maju tak stanovene a hotovo!
A ja som vychadzal pri mojich ocakavaniach z informacii od ich obhladaca, ci ako si ho nazval, ktory mi odhadol obhliadnutu skudu na 1300€ + robota. Tak ked mi on povedal blbost, ja som ju v sebe zivil dalej, bo ine info som nemal...
Kaslem uz na cele Generally, aj na celu poistnu udalost, ale na zaver, vychadzajucich z info ktore som poskytol, skus nacrtnut "spravanejsi postup" u Generally, (pre mozne dalsie pripady), aby teda poskodeny nedostal ohlodanu kost, ako ja!

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
M&R
Zaslal: 28.08.2010, 14:24 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
Jopal,vysvetlil by som ti to ako sa to robi bezne a ako cim najviac dostat od poistovne,ale proste take veci by sa tu nemali pisat aj ked to vacsina ludi tak robi.

To ako si dopadol nezmenis,mozes jedine nejako usetrit na oprave a prinutit poistovnu aby ti preplatila trosku viac napr. tou fakturou,presne vypocitanou fakturou presne kolko len preplati poistovna a tolko dostanes za nu.Do tej faktury si dat aj nahradne diely v tej vyske ako preplati poistovna a skusit aj za tu sumu ten diel kupit,Popripade dat do faktury cenu toho dielu v tej vyske ako ti preplati postovna a dat si ten diel opravit len(pri plastovych naraznikoch by som druhe ani neriesil,videl som opravene svoje narazniky,ktore boli fakt rozbite na casti a opravene za par eur).

A toto co si zazil v tvojej poistovni je +- rovnake aj inde,vsade sa ti budu nazit znizit to co maju vyplatit a nebudu sa snazit moc si s tym pohnut.
Pre mna vzdy bolo podstatnejsie nech to dlhsie trva a viac dostanem Smile ,nenahanat nikoho a skor byt s nimi kamarat nech preplatia cim najviac,lebo verim ,ze aj oni sa na tu vec mozu pozerat inac a dat viac/menej .
Snazil som sa vzdy najst niekoho kto tam ma znameho aby mi pomohol,ale urcite nie aby to nahanal a pohneval si tam niekoho koho budem nahanat.Lepsie ked to dlhsie trva,mam cas zohnat niekoho kto tam ma znameho a dostanem viac,uznaju viac,preplatia viac.

P.S. cital som to len tak zbezne tak ak sa tu uz nieco pisalo,alebo ty si nieco tak robil ako pisem tak klud.

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jopal
Zaslal: 28.08.2010, 15:08 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Praveze co si pisal, by bola pekna bodka za mojim pripadom, mas uplnu pravdu, isiel som na to zo zleho konca. Ale zase na druhej strane Vam z BA sa hladaju "kontakty" lahsie, ako nam cezpolnym, takze tym sa snad ospravedlnim a tym, ze som to zazil 1. krat v zivote, ale ako poucenie pre inych je to viacej ako dostatocne, myslim...
P.S. Ale zato si ma prekvapil, bo som cakal zase prispevok nieco o mudrovani a tak... Laughing

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PaloMFC
Zaslal: 28.08.2010, 18:31 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
jopal napísal:
Pali, ale teraz taras v tej strednej casti ty...(apson co sa Generally a mojich skusenosti s nou tyka Wink ) Prave pouceny tvojimi radami som argumentoval s likvidatorom Generally a uplne ma vysmial. Ziadne preplatenie FA v plnej vyske, ziadne premrstene ceny...som to uz pisal v prispevku 27.08.2010, 19:46, ale asi si si to nevsimol, tak to rozvediem: Povedal, mi, ze mozem mu poslat akukolvek FA, maju presne stanovene kolko ktora operacia trva, kolko sa minie farby na ktory dielec a neexistuje, aby mi v pripade akejkolvek inej FA dali viacej, ako maju oni normy a z ktorych aj vychadzal pri plneni mojej skody. Jednoducho akukolvek inu cenu, ako maju oni v tabulkach za akukolvek pracu neakceptuju!!! Ked som sa ho pytal, ze kde mi vygituju a nalakuju zadny blatnik s naraznikom za 110e, ako mi to vycislil on, ze tam hned utekam, mi povedal, ze to nie je jeho problem, oni maju tak stanovene a hotovo!
A ja som vychadzal pri mojich ocakavaniach z informacii od ich obhladaca, ci ako si ho nazval, ktory mi odhadol obhliadnutu skudu na 1300€ + robota. Tak ked mi on povedal blbost, ja som ju v sebe zivil dalej, bo ine info som nemal...
Kaslem uz na cele Generally, aj na celu poistnu udalost, ale na zaver, vychadzajucich z info ktore som poskytol, skus nacrtnut "spravanejsi postup" u Generally, (pre mozne dalsie pripady), aby teda poskodeny nedostal ohlodanu kost, ako ja!

jopal, neviem za čo ta vysmial likvidator, nebol som pri tom hovore. ano v pripade rozpočtu to ide presne, v prípade faktury to ide podla obhliadky a je jasne ze na blatník nepouziješ 3kg farby.. preto som ti navrhoval, rieš to cez kryci list, vtedy to mas najistejšie.. obhliadkar ti len povedal to čo si chcel počut, lenže jeho slova nič neznamenaju, on len foti a skrta kriziky v obhliadkovom liste - čo je dolezite tiez ..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aapalo
Zaslal: 29.08.2010, 10:55 Odpovedať s citátom
Založený: 27 október 2008 Príspevky: 664 Bydlisko: Nová Baňa 1999 Honda Prelude
Presne tak ako píše Palo. A ešte doplním, že cenu za opravu- množstvo normohodín práce a materiálu na napr. lakovanie oni neurčujú zo svojich nejakých tabuliek, ale z noriem určených výrobcom vozidla. Poviem príklad- výrobca udáva na lakovanie blatníka 1,5 NH, na odstrojenie nastrojenie 1 NH tak ti preplatia 2,5 Nh, ale majster čo ti vystaví faktúru si bude účtovať 7 NH tak to ti samozrejme nezaplatia, max tých 2,5 NH. servisák bude argumentovať tým, že on to predsa robil 7 hodín, nešlo mu povoliť, to či ono, ale to nikoho nezaujíma, výrobca určuje takú normu a to je postup určený výrobcom vozidla. Neviem či sa chápeme, ale snáď ano.

_________________
KRHLA Drag racing Nová Baňa
www.mongolrally.sk
XX blackbird
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
M&R
Zaslal: 29.08.2010, 11:20 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
To co pises mozno plati vseobecne,ale vo vela poistovniach neplatia normohodiny na danu pripravu,rozobratie,opravu...dane vyrobcom,maju svoje tabulky,system,vela krat tam bol rozpor,lebo sme "vyrabali"fakturu presne podla tvojho vzoru,ale asi je to najidealnejsie riesenie na vytvorenie fakrury.

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nolimitboy
Zaslal: 29.09.2011, 12:01 Odpovedať s citátom
Založený: 29 jún 2011 Príspevky: 607 Bydlisko: BA - okolie 1997 Honda Prelude
Very Happy na dobru temu som natrafil....nabural do mna poistenec GENERALI, fotky som dal do temy nehody....3MESIACE pomaly sa neviem dockat odskodnenia, ja aj vinnik uz mame nervy, obydvaja tam furt behame jak sprosty, jemu hovoria ze je vsetko OK, mne ze im chybaju nejake papiere od neho...likvidatorovy som sa TYZDNE nevedel dovolat, lebo kazdy s kym som potreboval s GENERALI hovorit mal zazracne dovolenku.....chcem predat auto, tento tyzden malo byt vsetko vybavene, a zase mi len prislo ze koli bla bla bla nemozu este ukoncit poistne plnenie...porazi ma uz....oni fakt len cakaju kym sa nato nevytoto a opravim si to za vlastne...dufam ze chalanovi co chce odo mna kupit auto este vydrzi trpezlivost....skusim sa dohodnut s vinnikom, ze by sme tam sli osobne spolu a urobili tam bordel...uz som mal viacero poistnych udalosti, ale toto som este nezazil...
mam predpoklad totalnej skody ( nechapem, bol to tukes ale budiz) a bolo mi povedane ze hodnota mojho auta je 2000-2500 eur....dobry vtip
ked do vas niekto vrazi, modlite sa aby nebol poisteny v GENERALI
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
jopal
Zaslal: 29.09.2011, 14:59 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
No neustava nic ine, len ti drzat palce. Snad to nakoniec vsetko dobre dopadne. Ale aspon vidis, ze som si nevymyslal.

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
2Bera
Zaslal: 22.11.2011, 22:41 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 8016 Bydlisko: Féldorf 1994 Honda Civic Coupe
lol

_________________

H22Turbo SQS 11,6 @ 200 , 347PS/327Nm
Daily Car: Honda Logo 1.6vtec
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
Psycho
Zaslal: 22.11.2011, 22:53 Odpovedať s citátom
Založený: 21 november 2010 Príspevky: 1156 Bydlisko: Bratislava 1996 Honda Civic
nema chybu XD

_________________
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist