Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  Bazár - stočené km.

maross
Zaslal: 29.05.2007, 13:40 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2007 Príspevky: 122 Bydlisko: Bratislava 2001 Honda Accord
Známy kúpil civica v autobazáre v Hriadkach okres Trebišov, na tachometri mal 95 000km, ked prišiel do hondy, podľa VIN-ka zistili, že naposledy bolo auto robené pred 2 rokmi a malo 141 000km. Ak tam budete kupovať auto tak pozor. Ak môžete poradte čo s tým. Vďaka.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
2Bera
Zaslal: 29.05.2007, 14:10 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 8016 Bydlisko: Féldorf 1994 Honda Civic Coupe
hmm...totok je normalne.... Rolling Eyes
u nas ol jeden typek ze kupil auto z bazaru,,,na tachaci 86tis a ked som prebehol riadiacku tak tam mal 184tis Very Happy

_________________

H22Turbo SQS 11,6 @ 200 , 347PS/327Nm
Daily Car: Honda Logo 1.6vtec
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
HMT
Zaslal: 29.05.2007, 14:55 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
maross napísal:
Známy kúpil civica v autobazáre v Hriadkach okres Trebišov, na tachometri mal 95 000km, ked prišiel do hondy, podľa VIN-ka zistili, že naposledy bolo auto robené pred 2 rokmi a malo 141 000km. Ak tam budete kupovať auto tak pozor. Ak môžete poradte čo s tým. Vďaka.


Bohuzial - je to normalne...
Pokial mozno to overenie km malo byt este pred kupou.
Ja som mal to stastie, ze moje auto bolo ako kupovane, tak servisovane v Omnii a km sedeli...bolo tam 2 mesiace pred kupou (pri 120 tis. km a v case kupy malo 123 tis.)

P.S. Ja by som to videl ako dovod reklamacie..
Musia mu vratit peniaze. Treba na nich zatlacit - nech sa toho neboji.
Aj na stare auto musi bazar poskytovat zaruku podla obcianskeho zakonnika.
Foter kupoval kedysi auto z bazaru a o 3 dni drblo tesnenie pod hlavou... preplatili mu kompletnu opravu..

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
FELAS
Zaslal: 29.05.2007, 15:01 Odpovedať s citátom
Založený: 28 apríl 2007 Príspevky: 55
pravda pravda, hlavne to treba riesit aby sa hajzli v bazaroch zacali konecne bat a nerobili si co chcu Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
Smile Smile
Smile HONDA RULEZZ Smile
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maross
Zaslal: 29.05.2007, 15:21 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2007 Príspevky: 122 Bydlisko: Bratislava 2001 Honda Accord
Bol som to auto kupovať s kamošom, bolo v perfektnom stave, menené kotúče, filtre atd. Mohlo ma napadnúť, keď predajca povedal: "toto je prvé auto čo tu mám so skutočnými kilometrami."
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pa1ec
Zaslal: 29.05.2007, 18:25 Odpovedať s citátom
Založený: 16 december 2006 Príspevky: 1531 Bydlisko: Trakovice 2005 Honda Civic
neviem sice podla coho ale pri kupe auta ma novy majitel 6 mesacnu zaruku na skryte vady, respektive na vady s ktorymi nebol oboznameny pri kupe vozidla...

_________________
ja mam HONDU, kto je viac!
Honda Civic Coupe=Rimototeka Mikirukimi Mimodonoku
NO
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
2Bera
Zaslal: 29.05.2007, 20:21 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 8016 Bydlisko: Féldorf 1994 Honda Civic Coupe
pa1ec napísal:
neviem sice podla coho ale pri kupe auta ma novy majitel 6 mesacnu zaruku na skryte vady, respektive na vady s ktorymi nebol oboznameny pri kupe vozidla...


jak mu dokazes ze on to stacal??

_________________

H22Turbo SQS 11,6 @ 200 , 347PS/327Nm
Daily Car: Honda Logo 1.6vtec
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
M&R
Zaslal: 29.05.2007, 21:41 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
pa1ec napísal:
neviem sice podla coho ale pri kupe auta ma novy majitel 6 mesacnu zaruku na skryte vady, respektive na vady s ktorymi nebol oboznameny pri kupe vozidla...


preto sa do zmluvy dava,ze stav vozidla zodpoveda roku vyroby a poctu najazdenych kilometrov.. Laughing Laughing inac s tymi kilometrami je to bezna prax,kazdy staca kilometre na slovensku,nieje o com spekulovat.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Hondaman
Zaslal: 29.05.2007, 22:51 Odpovedať s citátom
Založený: 18 december 2006 Príspevky: 606 Bydlisko: BA 1998 Honda Civic
Treba kukat volant, riadiacu paku a ine veci ktore sa v aute pouzivaju. Napr: hondy maju vrubkovane volanty...moj sa leskne jak psove gule Very Happy
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
maross
Zaslal: 30.05.2007, 7:04 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2007 Príspevky: 122 Bydlisko: Bratislava 2001 Honda Accord
Otec ma tiež civica a má 160000km, má dost vyjazdenú prevodovku, ked som skúšal spomínaný civic, prevodovka oveľa presnejšie radila, predpokladal som, že má naozaj tolko km. Aj volant aj pedále ručná sedadlá, všetko vyzeralo ok. Zrejme dobre udržiavaný.

Kolega mi hovoril, že jeho známy vozil zo švajčiarska civici 1,5 vtec s 300 - 400 tis km, stočili na necelú stovku a predali na slovensku, Tie autá vydržia veľa, ak sú zachovalé tak to je problém spoznať.

To len na Slovenku je fáma, že ak má auto viac ako 150 tis. tak ruky preč. Predajcovia robia to, čo zákazníci chcú. Kde je dopyt je ponuka.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mishenko
Zaslal: 30.05.2007, 7:08 Odpovedať s citátom
Založený: 10 december 2006 Príspevky: 636 1995 Honda Civic
Nestacaju vsetci, napriklad ja idem akurat predavat auto a nestacam ani o km. Nie vsetci su na SK hajzlosi ...
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
HMT
Zaslal: 30.05.2007, 8:01 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Je fakt dost dolezite, co presne je napisane v zmluve.
Ak to niekomu stoji za to, treba skusit zobrat nejakeho pravnika, pripadne cloveka v obleku, co sa na pravnika podoba a ist do toho bazaru s potvrdenim zo znackoveho sevisu o pocte skutocnych km (aj ked z pred dvoch rokov) a pekne na nich zatlacit, jemne sa povyhrazat obchodnou inspekciou, takisto je mozne kontaktovat niektoru TV a ukazat im to atd.. Myslim, ze ochotne vratia peniaze, alebo z nich treba vymamit aspon zlavu...aby vratili cast kupnej ceny a auto si nechat..
Ziadny bazar nema zaujem o reklamu v telke typu: "Bazar Autobazalka predava auta so stocenymi km o 100-200 tisic..."

Spekulacie o tom aku zaruku bazar poskytuje nie su na mieste, pretoze ak podnikatelsky subjekt predava auto sukromnej osobe, minimalnu zaruku definuje obciansky zakonnik a musi byt minimalne 2 roky. Zaruka kratsia ako 2 roky definovana v kupnej zmluve je automaticky neplatna...
Celkovo: niektore zmluvy co som videl (napr. v nemenovanych troch A-ckach), su prinajmensom pochybne a bazare vacsinou vsadzaju na to, ze ludia sa kvoli staremu autu nebudu tahat po sudoch...

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Andico
Zaslal: 22.06.2007, 17:06 Odpovedať s citátom
Založený: 03 jún 2007 Príspevky: 51 Bydlisko: Trnava 1999 Honda Civic
2Bera napísal:
hmm...totok je normalne.... Rolling Eyes
u nas ol jeden typek ze kupil auto z bazaru,,,na tachaci 86tis a ked som prebehol riadiacku tak tam mal 184tis Very Happy



Mna by zaujimalo ako sa da zistit stav kilometrov z riadiacej jednotky. Da sa to nejako jednoducho, ci treba k tomu nejake pristroje? V elektronike sa vyznam celkom dobre.

_________________
Civic 3D JHMEK33 1.5i 1999
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2Bera
Zaslal: 22.06.2007, 17:22 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 8016 Bydlisko: Féldorf 1994 Honda Civic Coupe
Andico napísal:
2Bera napísal:
hmm...totok je normalne.... Rolling Eyes
u nas ol jeden typek ze kupil auto z bazaru,,,na tachaci 86tis a ked som prebehol riadiacku tak tam mal 184tis Very Happy



Mna by zaujimalo ako sa da zistit stav kilometrov z riadiacej jednotky. Da sa to nejako jednoducho, ci treba k tomu nejake pristroje? V elektronike sa vyznam celkom dobre.


noo teraz sa bavime o peugeote...ak stym chodil do servisu a mal nejake nasumene zavady v riadiacke(o com nepochybujem bo tam niekedy nahodi take zavady ze ostava rozum stat)a typci mu to vymazali tak je postup taky ze pri kazdom mazani by sa malo nahodit aktualny stav tacho...
ja si potom cez notas co tesujem auto,viem pozret dozadu kedy boli mazane tie zavady..datum tam je urcite a aj km tam su(len otazka ci tam davali presne km alebo 0km)....

_________________

H22Turbo SQS 11,6 @ 200 , 347PS/327Nm
Daily Car: Honda Logo 1.6vtec
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
M&R
Zaslal: 25.06.2007, 23:58 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
mishenko napísal:
Nestacaju vsetci, napriklad ja idem akurat predavat auto a nestacam ani o km. Nie vsetci su na SK hajzlosi ...


mishenko,ale ty si dokonaly,teba neratam... Laughing
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist