Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  B: Honda Kosice

Milos
Zaslal: 05.02.2009, 8:43 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 13 jún 2007 Príspevky: 2988
Dalsi update od kolegu, ktoreho som spominal vyssie: Jeho Jazz ma uz rok a zacal mu blbnut central, ktory mu pri predaji auta domontovali. Objednal sa vramci reklamacie toho centralu, prisiel s autom, spytal sa, ako dlho im to bude trvat. Oni mu na to: "Na vybavenie reklamacie mame 30 dni". Ked naznacil, ze radsej ide domov, slubili, ze to spravia este v ten den a hned mu zavolaju. Takze on sadol na BUS, isiel domov, cakal, cakal, az tesne pred zaverecnou im zavolal, ci to maju hotove. Servisak mu odvetil, ze "Hmm...vidim tu vase kluce, takze asi to uz je hotove".
Keby naozaj cakal na ich telefonat, tak dostane auto asi az o par dni..

_________________
Pravidla fora
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mcpeter
Zaslal: 06.04.2009, 17:02 Odpovedať s citátom
Založený: 06 apríl 2009 Príspevky: 3 Bydlisko: Rožnava
Taketo hluposti píšu len ludia ktorý sa do toho nevyznaju!!Ak nech dojdu do hociktoreho servisu Honda JA som s nimi spokojný a určite su tam školení ludia zbožnujem aký ste všetci mudry ale ked si mate niečo opravit tak bud hladate alebo navštivite servis HONDA tak kde ste teraz frajerici?
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milos
Zaslal: 06.04.2009, 17:18 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 13 jún 2007 Príspevky: 2988
Nerozumiem. Myslis, ze tu pisem vymyslene veci ? Co konkretne ta tak vytocilo ?

_________________
Pravidla fora
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milos
Zaslal: 09.04.2009, 14:19 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 13 jún 2007 Príspevky: 2988
Nenechal som to tak a zasiel po 2 rokoch osobne na jarnu kampan do kosickej Hondy. Mozno som mal stastie, ale moj Legend sa dostal do ruk sympatickemu technikovi, ktory komentoval vsetko, co robil, bolo mi dovolene mu pozerat pod ruky. Nielen ze nasiel vsetko, co ma trapilo, ale aj predviedol, ako sa ma ktory klb kyvat a poucil ma, do akej miery je co opotrebovane.
Dalsi technik mi potom auto pekne umyl a priviezol. Trochu som trpol, ked pri parkovani neuspesnym mykanim skusal zaradit spiatocku, no asi mal prvykrat v rukach automat.
Trochu divna vec, ze pocas kampane su obaja veduci (ti hlavni servisaci) mimo servisu (praceneschopni, ci co), takze sa nedalo nic objednat ani zistit cenu nahradnych dielov.

Celkovo som svoju mienku na tento servis poupravil tak, ze servis ako celok je trochu chaosny, ale dotycnemu mechanikovi by som svoje auto vklude zveril.

_________________
Pravidla fora
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milos
Zaslal: 22.04.2009, 14:32 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 13 jún 2007 Príspevky: 2988
Kolega s Jazzom, o ktorom som tu uz pisal, ma stale problemy s centralom, tak vramci jarnej kampane pripomenul v servise, nech sa mu na ten central zase pozru. Technik to rozobral, potvrdil, ze motorcek sa podozrivo zahrieva a ze to nejako nahodne blbne (chyba sa prejavi len raz za dlhy cas). Sef servisu mu na to povedal, ze "teraz mi tu chybaju ludia, ja sa neviem dostat do systemu, tak pridte o tyzden a vytlacim vam doklad o reklamacii".

Kolega prisiel po tyzdni, oni mu zase ten central rozobrali, no kedze nebol ten spravny den, central fungoval spravne, vsetci nanho pozerali ako na spekulanta a samozrejme - slubeny doklad o reklamacii nedostal. Za ten rok od kupy auta (a montaze centralu) to reklamoval uz mozno aj 5 krat, no nikdy ziadne potvrdenie o reklamacii. Inak by uz podla zakona mal pravo na novy central..

_________________
Pravidla fora
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
verko
Zaslal: 26.04.2009, 10:00 Odpovedať s citátom
Založený: 30 december 2007 Príspevky: 283 Bydlisko: Kosice-Terasa 2009 Honda Jazz
No ja som zatial bol spokojny co sa tyka kupi auta a som velmi zvedavy ako dopadnem na prehliadkach v servise. Uz mi volali aj z centraly hondy ze ako som bol spokojny a tak a ze ked bude nejaky problem mam im dat urcite vediet.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
verko
Zaslal: 14.09.2009, 16:49 Odpovedať s citátom
Založený: 30 december 2007 Príspevky: 283 Bydlisko: Kosice-Terasa 2009 Honda Jazz
Takze uz sa chystam na prvu servisnu prehliadku. Neviete mozem si olej doniest svoj alebo musim brat od nich??
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palio74
Zaslal: 14.09.2009, 17:55 Odpovedať s citátom
Založený: 27 máj 2008 Príspevky: 1169 2010 Honda Accord
Pred časom som čítal toto:
"Na území EÚ si autorizované servisy nemôžu dovoliť, aby pri záručnej prehliadke nepríjimali od majiteľa auta motorový olej, ktorý je v originálnom balení s vyhovujúcimi parametrami určenými v knihe pre vlastníka automobilu.
Takéto správanie je proti konkurenčným pravidlám EÚ a za nedodržanie možno uložiť vysoké pokuty.
Nedovoľte, aby ste sa aj Vy stali takouto obeťou, kdekoľvek na uzemí EÚ..."

Zdroj: olejposta.sk

_________________
What good is dreaming it if you don't actually do it?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
verko
Zaslal: 14.09.2009, 18:13 Odpovedať s citátom
Založený: 30 december 2007 Príspevky: 283 Bydlisko: Kosice-Terasa 2009 Honda Jazz
Presne toto som dnes cital aj ja Very Happy . Ja len ci nema s tym niekto osobnu skusenost Question
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Performance
Zaslal: 12.10.2009, 11:57 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 28 jún 2007 Príspevky: 4195 Bydlisko: okres PD 1996 Honda Civic Coupe
Presunuté z duplicitnej témy:

Mikro napísal:
Moja prva a posledna navsteva v Autorizovanom servise!!!
Navstivil som servis s nefunkcnym tempomatom a nefunkcnym SRS. Zobrali mojho Accorda na diagnostiku a po hodine prisiel mechanik s tym, ze je Vadna RJ SRS a Tempomat treba vymenit, ze vraj sa na nom nic neopravuje. Tak som zaplatil 26 Eur a odisiel som. Popisal som na fore a zavady som si odstranil sam. Pamat SRS som resetoval a kontrolka prestala svietit. Tempomat:
Na spojkovom pedali bol spinac v polohe ON a signalizoval ze je spojka stlacena. Posunul som ho o tolko aby spinac bol pri nezoslapnutom pedali v polohe OFF a Tempomat mi funguje ako predtym.
Boli to funkcne diely s chybyckami, ktore keby som pristupil na ich hru odstranili by ich, vylestili diely aby vyzerali ako nove a nauctovali mi za funglovky. Inac si neviem vysvetlit, ze by boli az taky debili v tej Honde.
PS: za RJ SRS chceli 500 Eur

_________________
coupe EJ6 /// CRV RE6
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
Milos
Zaslal: 21.05.2010, 9:22 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 13 jún 2007 Príspevky: 2988
Kolega strhol stifty pri prezuvani auta, tak zasiel do Hondy v Kosiciach. Tam mu povedali, ze treba rozobrat naboj a pritom sa musi vylisovat a vymenit lozisko, tak hned zinkasovali okolo 70 Eur. Pocas vymeny sa vyskytol problem, ze: "zavadzia ABS senzor a neda sa odmontovat. Asi ho rozbijeme a bude treba kupit novy za 130 Eur". To uz kolega nevydrzal, dal si to poskladat naspet, nechal tam peniaze za pracu, lozisko a stifty a isiel do Hondy v Presove. Tam mu stifty vymenili bez rozoberania naboja, bez vymienania loziska a bez demontaze ABS senzora.

Nastastie mu v kosickej Honde potom aspon zobrali naspet to lozisko a vratili peniaze.

_________________
Pravidla fora
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CTR01
Zaslal: 21.05.2010, 15:52 Odpovedať s citátom
Založený: 24 marec 2009 Príspevky: 165 Bydlisko: Dúhová 7,Košice 2010 Honda Civic
Precital som si vsetky prispevky a musim povedat ze su to minimalne amaterske debaty, vacsina nema ani sajmu o tom ako sa meni olej, kolko oleja ide do motora pri vymene s filtrom alebo bez, ci po vyteceni celeho obsahu oleja a este jeho dodatocnom odsati kde sa da este vytiahnut dalsi takmer pol liter stareho oleja alebo ako sa menia stifty a pod.
Myslim,ze v honde v ke su sikovni mechanici najma Stevo ktoremu by som auto kludne zveril do ruk a Ti ktori ma poznaju vedia ze som riaden puntickar.Viem, kazdemu sa isto neda vyhoviet,ale ja som bol zatial vzdy spokojny,takze nie je namieste takto jednostranne hodnotit.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Codiovan
Zaslal: 05.10.2010, 11:59 Odpovedať s citátom
Založený: 19 máj 2009 Príspevky: 144 Bydlisko: Kosice 2009 Honda Accord
Ahojte ,
pomalicky sa mi blizi cas na vymenu oleja u Accorda 2.4. V ramci platnej garancky na 40 000km musim do servisu.
Viete ako je to s kvalitou kosickeho H servisu, kolko stoji vymena oleja, teda len praca + olej filter (olej si donesiem sam Castrol EDGE Formula RS 0W-40 5l kanister).

Pri vymene olej. filtra a oleja rad by som bol pri aute, resp. mal aspon vyhlad tym smerom Smile) , je to mozne?

Vdaka
Codiovan

Ps: Pre CTR01 ten Stevo tam este robi? Ak je odbornik a da sa na neho spolahnut , pleas na neho kontakt.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Codiovan
Zaslal: 03.12.2010, 16:26 Odpovedať s citátom
Založený: 19 máj 2009 Príspevky: 144 Bydlisko: Kosice 2009 Honda Accord
Podelim sa o skusenosti s Honda servis Kosice. Navstivil som ich 2x, mozem povedat, ze som bol s pracou ako prijmaceho technika, tak aj samotnou pracou servisaka (na ktoreho mam len kladne referenice, s ktorymi sa max stotoznujem) max spokojny. Mozno aj preto, ze v zasade sa jednalo o "bezne" ukony a auto je este v zaruke.
Jediny cierny bodik, cenova ponuka cez mail na olejovy filter s DPH bola o 3e nizsia ako nakoniec stala na fakture. Tentoraz som prizmuril oko, aj z dovodu ze servisak spravil -odviedol svoju pracu na 110% a aj auto potesilo, kedze ziadna zavada sa nenasla ale ... posledny krat som toleroval taketo "carovanie" s cenovkami . Twisted Evil
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Milos
Zaslal: 16.12.2010, 9:08 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 13 jún 2007 Príspevky: 2988
Nedarilo sa mi vymenit lambdu (teploty hlboko pod nulou), tak som skocil do Hondy KE. Snazil som sa nebyt zaujaty, vsimol som si toto:
1. Prijimaci technik sa tvaril milo a usluzne (az priliz) a zavolal ma aj do dielne.
2. S mojou lambdou sa trapili dvaja technici, lebo nemali to spravne naradie, ktore je uvedene v servisnom manuali od Hondy (taky jeden maly pripravok).
3. Nemali (alebo len nepozreli) servisny manual, takze kablik od lambdy neupevnili na uchyty, ale nechali ho (asi 30-40cm) visiet popri bloku motora.
4. Aj napriek tomu bola praca hotova relativne rychlo - do pol hodiny, ak nepocitam chladnutie motora.

Tieto body povazujem za normal, to iste by som urcite zazil aj v mnohych dalsich autorizovanych servisoch. Ale:

5. Na fakture sa objavila suma 34.27 Eur !

Tvarili sa, ze mi spravili nevyhnutnu a velmi dolezitu vec - diagnostiku ECU (nic take som nepozadoval). Tesne predtym som prijimaciemu technikovi rozpraval, ze som si vyblikal chybu ECU, premeral lambdu, nasiel problem v jej vyhrievani a objednal original z USA, takze od nich chcem iba tu vymenu. Videl, ze mam v aute domontovany palubny pocitac, takze asi nie som debilko, ktory bude stastny z ich "diagnostiky" za nejakych 25 eur a predsa mal tu odvahu mi to nauctovat...
Som si isty, ze v mojom aute nenasli ziaden konektor na diagnostiku, takze nanajvys skratovali SCS (ak ho vobec nasli bez servisneho manualu) a skontrolovali, ci ECU nieco nevyblika.

Zhrnutie: Technici zjavne videli moj motor prvykrat v zivote (asi jediny v KE) a nemali servisny manual (ani spravne naradie). Zaplatil som som za nieco drahe, co som nechcel a co ani nebolo spravene.
Tie iste sluzby som mohol dostat od ktorehokolvek garazistu. Je mi luto tych nicnetusiacich hondistov v KE, ktori z nevedomosti navstevuju tento servis a zakazdym tam nechaju 30 eur (alebo aj viac) navyse kvoli tajomnej "diagnostike riadiacej jednotky", prip. dalsim proceduram, ktore sa nedaju overit.

_________________
Pravidla fora
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist