Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  B: Honda Kosice

daysleeper
Zaslal: 16.12.2010, 19:55 Odpovedať s citátom
Založený: 19 december 2006 Príspevky: 625 Bydlisko: BA 1998 Honda Civic
citácia:
Zhrnutie: Technici zjavne videli moj motor prvykrat v zivote (asi jediny v KE) a nemali servisny manual (ani spravne naradie). Zaplatil som som za nieco drahe, co som nechcel a co ani nebolo spravene.
Tie iste sluzby som mohol dostat od ktorehokolvek garazistu. Je mi luto tych nicnetusiacich hondistov v KE, ktori z nevedomosti navstevuju tento servis a zakazdym tam nechaju 30 eur (alebo aj viac) navyse kvoli tajomnej "diagnostike riadiacej jednotky", prip. dalsim proceduram, ktore sa nedaju overit.


Jednej veci nerozumiem. Ak si dany ukon, teda diagnostiku ECU nepozadoval pri zadavani zakazky, a ak ani oni pri prijmani zakazky nespominali, ze bude nevyhnutna, nerozumiem preco si suhlasil s fakturou. Pokial si vyslovene ziadal len vymenu dielu, bez akychkolvek dalsich sluzieb tak nebol dovod aby si zaratali aj tento ukon. Ak sa ukaze nevyhnutnost nejakeho ukonu nevyse pocas servisneho zasahu, mali by zakaznika o tom minimalne vopred informovat o tejto skutocnosti, o navyseni ceny opravy a spytat sa, ze ci suhlasi.
A mozno len taka mala rada do buducnosti. Je dobre mat servisny konektor nejako "zaplombovany" resp. zabaleny tak, aby si mohol vzdy jednoducho zistit, ze ci s nim vobec manipulovali. Ja zase preventivne plombujem pred nechanim auta v servise aj pohyb plynoveho lanka, aby sa dala skrtiaca klapka otvorit len do cca polovice. Moje auto akosi vzdy velmi laka mechanikov, aby isli na "skusobnu jazdu" aj ked to vobec nie je potrebne...

_________________
Supercharged Civic 1.8 VTi
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Milos
Zaslal: 17.12.2010, 9:45 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 13 jún 2007 Príspevky: 2988
daysleeper napísal:
nerozumiem preco si suhlasil s fakturou.
To, ci som suhlasil, je uz vedlajsie. Hlavna myslienka je, ze tento servis ma asi malo zakaznikov, preto musi zarabat na takychto fakturovych "podfukoch", ako predo mnou pisal aj Codiovan. Asi si neuvedomuju, ze prave kvoli tomu stracaju zakaznikov a preto su na tom tak slabo.

Ak by bolo na fakture len tych ocakavanych 10 eur, hned o tyzden si tam idem dat hoci aj skontrolovat poistky, no takto som sa len uistil v tom, ze radsej dam tych 30 eur na benzin a skocim do ineho Honda servisu v okruhu 200km, kde mi take ukony spravia takmer za podakovanie.

_________________
Pravidla fora
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ferri545
Zaslal: 16.02.2011, 9:35 Odpovedať s citátom
Založený: 06 december 2007 Príspevky: 53 Bydlisko: Bratislava
Ja mam taktiez zlu skusenost s kosickou Hondou. Predoslemu majitelovi teraz uz mojej CR-V menili pelovy filter, odvtedy mal problem s otvaranim a zatvaranim kastlika... Ked som sa na to kukol, bola to uplne sfusovana amaterska vymena peloveho filtra. Oni namiesto toho aby demontovali ten kovovy U profil na ktorom drzi cely kastlik, vysroubovali len jednu stranu s 2 skrutkami a tam kde boli skrutky 4 a bol problem s dostupnostou skrutiek, tam ten U profil jednoducho ohli samozrejme, U profil sa pokrcil a kastlik sa na skrcenej strane nedalo naskrutkovat... tak tam dali utahovaciu pasku... takisto mu mu tam montovali cuvaci senzor. Samozrejme ze jeden senzor naklonili do zeme - bral mi aj rovny povrch cesty a ukazoval stale 50 cm od prekazky... takze u mna si pokazili meno na celej ciare a do Kosickej Hondy nikdy viac...

_________________
EX: Civic r.v.2000 1,4iS 66kW
EX: CR-V r.v.2001 2,0i 108kW LPG
Honda CR-V r.v.2008 2,0i 110kW LPG
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slivka
Zaslal: 25.03.2011, 9:25 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2011 Príspevky: 6 Bydlisko: Košice 1999 Honda Accord
...alebo vizitka košického autorizovaného Honda servisu, ktorý menil pravý predný spodný čap.

Na aute som spravil cca 270km z Košíc do Žiliny, keď som sa na žilinskej pumpe rozhodol napísať priateľke SMS (bolo cca 2:30 ráno). Popritom som sa išiel len tak mrknúť na pravé predné koleso, prečo pri vytočení kolies v rýchlosti počujem šuchot doštičiek (mimochodom zvuk sa objavil už na diaľnici Košice - Prešov).
Keď som to uvidel, nemohol som uveriť vlastným očiam Question Shocked Evil or Very Mad a prišlo mi až zle.
(Obrázok: hore je pravé predné koleso a dole ľavé predné)

Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
Papek
Zaslal: 25.03.2011, 9:41 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 09 september 2007 Príspevky: 3466 Bydlisko: Bratislava-Petržalka 1996 Honda Civic
Shocked silna kava toto ... to uz je na facku

_________________

Veľmi zjednodušené pravidlá fóra:
1. Slušnosť, vzájomná tolerancia.
2. Pred založením novej témy HĽADAŤ!
3. NEcitovať predošlý príspevok, na to slúži tlačidlo "Odpoveď"
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
Ferri545
Zaslal: 25.03.2011, 10:00 Odpovedať s citátom
Založený: 06 december 2007 Príspevky: 53 Bydlisko: Bratislava
kokso, tusim Ti tam chyba ta hlavna matica aj s tou zabezpekou proti odkruteniu na pravom kolese. Keby ta na dialnici vlastne koleso predbehlo moc dobre by to nebolo... Inak ako kukam mas na oboch kolesach jednu maticu s tych 5-tich co drzi koleso inu. az mi to pripada ako keby Ti niekto odhrhol ten zavit na ktory sa koleso nastrkava a dal tam skrutku...

_________________
EX: Civic r.v.2000 1,4iS 66kW
EX: CR-V r.v.2001 2,0i 108kW LPG
Honda CR-V r.v.2008 2,0i 110kW LPG
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slivka
Zaslal: 25.03.2011, 10:15 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2011 Príspevky: 6 Bydlisko: Košice 1999 Honda Accord
Áno chlapi správne, chýba tam tá matica na poloosi.
Zaujímavé je, že keď som chcel vidieť video z opravy, tak zhodou okolností sa im sekol systém a museli ho preinštalovať Evil or Very Mad

@Ferri545: nie nie, tá iná matka je bezpečnostná a má na sebe kryt
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
Ferri545
Zaslal: 25.03.2011, 10:26 Odpovedať s citátom
Založený: 06 december 2007 Príspevky: 53 Bydlisko: Bratislava
Bud Ti ju tam dali ale nedali tam tu aretaciu, alebo tam nedali ani tu maticu... ale v oboch pripadoch by som zamyslal podat trestne oznamenie za vseobecne ohrozenie, ak by ti uslo koleso pri predpisanej 130 km/h ani nechcem pisat kde v zvodidlach, v poli, alebo v strome by si skoncil a ako y si mohol dopadnut... Myslim si ze je to banda nanichodnych fuserov.

_________________
EX: Civic r.v.2000 1,4iS 66kW
EX: CR-V r.v.2001 2,0i 108kW LPG
Honda CR-V r.v.2008 2,0i 110kW LPG
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slivka
Zaslal: 25.03.2011, 11:25 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2011 Príspevky: 6 Bydlisko: Košice 1999 Honda Accord
Chystám sa o tom napísať malý román a potom ho dám sem a pošlem ho aj na vyššie miesta ako je Honda Slovakia.
Keby nešlo o tak závažnú vec, tak by to bolo celkom zábavné čítanie Sad
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
Milos
Zaslal: 25.03.2011, 13:37 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 13 jún 2007 Príspevky: 2988
Ked uz budes nieco posielat na vyssie miesta, posli im aj odkaz na tuto temu, nech vidia, ze nas je viac nespokojnych.

_________________
Pravidla fora
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mcpeter
Zaslal: 13.04.2011, 15:59 Odpovedať s citátom
Založený: 06 apríl 2009 Príspevky: 3 Bydlisko: Rožnava
Nemáá niekto čííslo na toho Miloša čo tu má LEGEND velmi ráad by som sa s nim porozprával..

Vidím že si odborník na všetký temy moj..
CHcel by som sa ho opýtať na jeho nazor a skusenosti v Honde ,pretože len tu vieš kritizovať a ako vidim maš aj nejaké skusenosti.

Prosím TA ,ak možeš ozvy sa.
Sme chalani z Košíc mame Hondy a poviem Ti ani JA by som nenavštivil servis..a ked mám LEGEND neriešim pár EUR tak prosím TA ak Ti to opravili nerieš dalšie veci.. ak nie tak sa stažuj priamo nie?Tiež mám zle skusenosti ale aj kladne a to nielen z Košickou Hondou ale aj Prešovskou.

Mám Totíž Legenda KB1 a skusenosti su dosť.
Poznám tam chalanou čo dlho robia v Honde a Steva a Maťa tiež.Su to bratia a poviem Ti že maju skusenosti, obaja staviali suťažne auta.
Dosť často po skusenostiach sa na nich obracaju klienti a aj svojích kamarátov Tam posielam.Nevidím nedoveru v nich,nehovorím o HONDE košiciach ale o ich dvoch.
Su naozaj dobrý a vedia pomocť.

CRT1 mál pravdu určite by som im svoje auto zveril ,všetci robíme chyby.Tak možu aj oni.


DAkujem krásne a želám Všetkým ,ktorý maju HONDU vela štastných km....)))

Majitelia HOND su inteligentný a nepíšu tieto sprostosti a vedia si cenit prácu aj mechanikou či technikou...

Každý z nás je v niečom odborník..skuste sa zamysliet a navštevovať tie správne servisi.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chumo
Zaslal: 13.04.2011, 22:06 Odpovedať s citátom
Založený: 03 jún 2009 Príspevky: 519 Bydlisko: Lucenec
mcpeter.... vypovedna hodnota mnozstva Milosovych prispevkov, je na uplne inej urovni ako tie tvoje dva a teraz vobec nenarazam na tvoj pravopis...
Odpust mu jeho trufalost, ze prejavil svoj nazor... Prajem Ti vela spokojnych navstev v autorizovanom servise Honda...

_________________
Honda Accord 2.0i ES VTEC 1999
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
666potky
Zaslal: 14.04.2011, 0:03 Odpovedať s citátom
Založený: 05 november 2008 Príspevky: 1959 Bydlisko: Poprad 1994 Honda Prelude
mcperer a na sutaznych autach tiez nedavaju matice na polosy

je to taka mala skrutky vyzsie na obrazku koli ktorej sa mohla zabit 5 clenna posadka vozu, mne je to sice fuk ja tam nechodim ale urcite od nas pozdravuj bratov Wink dobra praca, treba zvysit platy

_________________
Honda Prelude 2.2 V-tec 4WS
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palio74
Zaslal: 14.04.2011, 7:25 Odpovedať s citátom
Založený: 27 máj 2008 Príspevky: 1169 2010 Honda Accord
To mi niečo pripomína, ale možno sa mýlim
citácia:
Pozdravujem Ta si odborník na hondu?Alebo skor iba komentuješ názory ktore Ti rozparavaju druhý skus mat nato všetko vlastný názor a nie obkecane a stare frázy...to možeš komentovať tak detom!Chcel by somTa vidieť v praxi v Prešove moj!!Dojdi budem rád!Ak nechceš aby som si Ta našiel tak nepíš somariny a Honda nikdy nesklame zato taký ludia ako Ty ano!


Edit: nemýlim

_________________
What good is dreaming it if you don't actually do it?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ferri545
Zaslal: 14.04.2011, 8:08 Odpovedať s citátom
Založený: 06 december 2007 Príspevky: 53 Bydlisko: Bratislava
To mcpeter:
Ja som mal tu cest v Honde KE a viac ma nikto o nicom presviecat nemusi. U mna si uz reputaciu urobili, radsej pojdem "Janovi z hornej, dolnej" a budem mu kukat na prsty ako ist k nim, zaplatit "autorizovanu cenu". za cistu fuserinu. Mozno tí tvoji kamaráti robia dobrú robotu, ale urcite nezachrania celu Hondu KE. Mýliť sa je ludské, ale sú veci kde sa proste chyby robit nesmu. konkretne (kolesa, riadenie a brzdy) a tieto veci by si mal kazdy technik po sebe poriadne skontrolovat, lebo pri ich poruche ide doslova o zivot ako ludi v aute tak celej premavky.

_________________
EX: Civic r.v.2000 1,4iS 66kW
EX: CR-V r.v.2001 2,0i 108kW LPG
Honda CR-V r.v.2008 2,0i 110kW LPG
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist