Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  Podvodnik scorpi4 - Miro Biskorovajný

tomas311
Zaslal: 07.01.2013, 21:22 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 1/2014 Založený: 26 máj 2009 Príspevky: 973 Bydlisko: Piešťany 2006 Honda Civic
Kedze mam uz vyse roka problem s jednym "clenom" tohto fora, podelim sa o svoje zazitky aj s ostatnymi citatelmi. Dovodom je, ze sa mi mozno ulavi a mozno napomozem tomu, ze tento clovek neoklame nikoho dalsieho z okruhu Honda-fanusikov. O mojom probleme vedia niektory stali clenovia tohto fora podrobnejsie, Vam ostatnym ho nacrtnem aspon takto:
Pred rokom, 23.12.2011 som uzivatelovi scorpi4, menom Miroslavovi B., bytom Chtelnica predal Hondu Accord r.v. 1999. Odvtedy som zazil mnohe, ale to by bolo na roman, nie na prispevok, tak sa pokusim zhrnut najvacsie perly.
Co sa auta tyka, kupil som ho, opravil, co bolo potrebne a s cistym umyslom dal do inzeratu. Nerobil som na aute ziadne maskovacie ukony, ci stacanie km, ani nic podobne. Po par zaujemcoch sa prihlasil Miro, ktory prejavil vaznejsi zaujem a dohodli sme predaj. Potom prisiel s tym, ze mi da zalohu a ostatok doplati do mesiaca, kedze caka kym mu doplatia faktury, ale ze auto potrebuje nutne hned. Tu som spravil chybu, ked som suhlasil. Nechal som sa obmakcit, ze Miro jazdil s nami Slalom aj TDC, navyse bol aktivny aj tu na fore a dufal som tak, ze sa jedna o "nasho" cloveka, mozno mu verit. Samozrejme, spisali sme zmluvu. Samozrejme podvodnik sa bal mat auto na seba, tak zatiahol do kseftu aj synatora, na ktoreho som mal auto odhlasit, lebo vraj neskor aj tak zostane jemu. Preco nie?! Napisali sme zmluvu, podpisali ...
Kedze sme sa o vyske zalohy nebavili, vyuzil podvodnik aj toto a pri podpise navrhol zalohu iba 300 Eur. To ma prekvapilo, kedze dohodnuta suma bola 2500 Eur a cakal som teda aspon polovicu, ale nadalej som mu doveroval. Asi o tyzden doniesol dalsich 500 a ubezpecil ma, ze to do terminu vyplati. Vypadalo to nadejne. Avsak, dalsia platba prisla asi az po 2-3 mesiacoch, 400 Eur. A zacali vyhovorky a ubezpecenia, ze do 2-3 dni vec urovna. Tych je tolko, ze by som tu sedel 2 dni, kym by som ich spisal. Zaciatkom leta vsak prislo obdobie, kedy podvodnik prestal jazdit slalomy a nebol uz ani aktivny tu na fore. Este sice zorganizoval pretek na Brezovej, kde podla mojich info zostal dlzny peniaze, komu sa len dalo, zmenil telefonne cislo (nove nikde neuvadza) a prakticky sa stratil. Komunikoval iba SMS a mailom aj to sporadicky, telefon ak zdvihol, tak len povedal, ze nemoze volat a za chvilu mi zavola. Toto slubil a nedodrzal asi 100x. Potom prisla este jedna svetla chvilka na jesen, ked mi na ucet poslal 300Eur. Odvtedy NIC. Zostal mi teda dlzit 1 000 E+ poistka 200E, dohodnute penale 5% mesacne ani nevravim. To najzaujimavejsie este len pride, lebo:
Auto, ktore som mu predal bol seriovo vyzerajuci Accord, na origo Alu kolach, strieborny. So splacanim dlhu si ale debilko problemy nerobil, peniaze radsej sypal do auta. S kludnym svedomim si auto prestriekal na bielo, polepil nalepkami M3M racing, namontoval don plyn, dal velke (asi 17'') kola, laktovu opierku, radio atd ... Samozrejme bez zapisu do TP (velky mam stale ja, auto nieje odhlasene). Nasledne mlady auto nabural (tiez rozum dat 150 PS auto 18 r. soferovi), nastastie nie vazne (vtedy mailom obvinil, ze auto bolo burane, nevedel, ze ja viem, ze ho prave nabural mlady). Medzitym si panko vybavil STK/EK, neviem ako, ked TP mam doma ja. Koncom septembra mi dosla trpezlivost a skoncila poistka, tak som sa vybral k podvodnikovi a zmontoval som znacky, nech auto nejazdi a nerobi mi problemy. To si majstri z Chtelnice tiez vyriesili po svojom a dali si vyrobit z nejakeho plexiskla znacky nove (mimochodom na falosnych znackach fungovava aj na inych autach a na falosnych znackach aj dovaza auta).
Momentalne sa clovek uplne odmlcal, neodpisuje, nezdviha, nic ...
Pri vcerajsej navsteve som ho doma opat nezastihol, dozvedel som sa, ze si uziva v Krkonosiach. Samozrejme 3 auta pred domom a na stvrtom na dovolenke. Ludia, co ho poznaju vravia, ze dlzi peniaze kvantu ludi a ma na svedomi viacero podvodov. Na zdravotnom dlzi cca 2500 Eur. Ja viem tolko, ze nieje nikde zamestnany, zivi sa kseftami s autami a podvodmi a neustale ma sudne spory s roznymi ludmi. Mimo ineho sa tvari ako promoter umierajuceho kopcoveho serialu TDC, kde momentalne zobre peniaze popredu za registraciu, pricom nema vybaveny jediny kopec. Aj stranku mu asi na mesiac odstavili, kedze ani za tu adminovi nezaplatil.
Momentalne zvazujem, ako sa da proti nemu postupovat, ci je mozne aspon dostat auto nazad, alebo neviem co...
Ak ma niekto podobnu skusenost, alebo pozna funkcne riesenie, budem vdacny za kazdu radu.

A rada na zaver:
Neverte nikomu a hlavne vsetko z rucky do rucky !!!


Naposledy upravil tomas311 dňa 09.04.2013, 10:24, celkom upravené 1 krát.

_________________
MB3 - D15Z8 - Baikal Green Pearl
FK2 - R18A2 - Milano Red
ex.-ED9,EG4,EJ9,EK3,MA8,MB2,MB7,CE9,CG9,CH6,EP2,EU7,EU8,GE4,RD1
http://www.mcp.estranky.sk/
http://www.honda-diely.sk/
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
M&R
Zaslal: 07.01.2013, 21:57 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
Ja len doplnim link kde sme ho uz riesili...

http://forum.hondaclub.sk/viewtopic.php?p=175909#175909

Ti co mate s nim zle skusenosti kludne piste a nebojte sa.

Mozno by bolo fajn toto rozsirit aj v "TDC"komunite nech mu tam nenaletia ludia.

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miro852
Zaslal: 07.01.2013, 22:00 Odpovedať s citátom
Založený: 26 december 2012 Príspevky: 57 Bydlisko: BA
http://forum.autobazar.eu/search.php?search_author=scorpi4

Tu sa prejavuje celkom aktivne....
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
M&R
Zaslal: 07.01.2013, 22:06 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
Bol tam alebo je moderator.

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bassty
Zaslal: 07.01.2013, 22:32 Odpovedať s citátom
Založený: 02 február 2009 Príspevky: 375 2000 Honda Civic
tomas311 obdivujem tvoju trpezlivost !

_________________
e46 330ci M/T
CR-V RD9 2.2 i-CDTI /06
Accord CL9 2.4 iVtec /04 Type S
Civic EK4 1.6 VTi /00
Civic Aerodeck 1.5 Vtec /99
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
durika
Zaslal: 07.01.2013, 22:37 Odpovedať s citátom
Založený: 27 november 2010 Príspevky: 154 Bydlisko: cela SR
ja by som skusil zistit ci sa to neda poriesit takto.... auto som mu pozical on nafingoval predaj a kupnu zmluvu a nasledne si ho chcel privlastnit.... pokial nemas auto v technicaku odhlasene na jeho meno tak by sa to malo takto dat.

_________________
Skoda Octavia Combi 2.0 benzin L&K
ex OPEL Omega 2.0 16V
ex Honda Civic 1.5 LS econom
ex Honda Civic 1.4 HB (VTI style)
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
PaloMFC
Zaslal: 08.01.2013, 7:10 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
nemedituj, je jasne ze podobrom to nepojde.. siel by som za pravnikom, dohodol sa na postupe, snazil sa dostat auto naspat a neriesit normlanu dohodu.
ak si mu nedal doklad na peniaze co ti dal do ruky, tak ti ich vlastne nedal... ak ti poslal niečo na učet, to neodskriepis.. tiez poradit s pravnikom ako na to..
ked to budes mat , vratane auta, potom riesit oznamenie zo znackami.. a upratanie ho do tela.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomas311
Zaslal: 08.01.2013, 7:30 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 1/2014 Založený: 26 máj 2009 Príspevky: 973 Bydlisko: Piešťany 2006 Honda Civic
Hmmm, som netusil, ze aj tu po fore stihol narobit dlhy!
Moja trpezlivost skoncila davno, len co ked cloveka nemozem zastihnut a schovava sa. Doma byva minimalne, vraj sa zdrziava u frajerky v TN, ale to mam odruky, aby som to pravidelne preveroval. Auto stoji za plotom, odkedy som zobral znacky, tak ho schovava, aby som ho nemohol nalozit a odviezt.
Vcera som obvolal par ludi a mam zatial nepotvrdene info, ale ze vraj figuroval aj v nejakych podvodoch s bytmi a vraj v Chtelnici uz oje..l celu dedinu. Kazdu chvilu ho niekto hlada, vypytuje sa v krcme a ludia na otazku "Kde by som nasiel p. Biskorovajneho?" odpovedaju rovno s usmevom: "Kolko Vam dlzi?"
Objavuju sa dohady, ze by mal ist sediet, mozno preto ma uplne na salame.
Spominane auto sa vraj pokusal predat, sam dokonca znamemu tvrdil, ze ho uz predal, tak pozor! Ak by ste objavili v inzerate biely A6g so striebornou kapotou a racing nalepkami, tak ruky prec !!!

Aby ste lepsie videli, co spravil tento idiot s autom, ktore mu vlastne nepatri, tak som zalozil ucet na rajceti. Na fotkach vidno Acco v povodnom stave, po upravach, bakelitovu znacku a aj falosnu nemecku znacku na Forde. Falosna je aj nemecka znacka na jeho zelenom racing-kare. Rovnako aj s vecami, ako zapisanie plynu si rozhodne starosti nerobi.
http://tomas311.rajce.idnes.cz/Nezaradene/


edit: Palo, idem pozhanat aj nejaku pravnu radu a mam aj riesenia, ktore na verejne forum pisat nebudem. Len ma to fakt sere, ubera mi to energiu a podobne.

_________________
MB3 - D15Z8 - Baikal Green Pearl
FK2 - R18A2 - Milano Red
ex.-ED9,EG4,EJ9,EK3,MA8,MB2,MB7,CE9,CG9,CH6,EP2,EU7,EU8,GE4,RD1
http://www.mcp.estranky.sk/
http://www.honda-diely.sk/
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tomas311
Zaslal: 09.01.2013, 10:21 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 1/2014 Založený: 26 máj 2009 Príspevky: 973 Bydlisko: Piešťany 2006 Honda Civic
Tak dneska konecne kontakt po dlhej dobe a kedze panko zistil, ze sa nemienim dalej doprosovat a chcem veci riesit cez policiu, zmenil slovnik aj on.
Vyhraza sa mi, ze ak ho nazvem urazlivo, bude ma vlacit po sudoch. Rovnako ak by som sa mu chcel vyhrazat. Docela tomu verim, kedze tento clovek sa sudi denne a zrejme je to nemala cast jeho zivobitia. Obvinil ma, ze som mu ukradol znacky, z mojho vlastneho auta.
Vraj sa vec vyriesi tak, ze si zoberiem auto nazad, pricom A TERAZ POZOR: Scorpi si vraj vyberie z auta vsetko co tam dal a ja mu este doplatim za vratenie. Poistka zrejme pojde na moje triko, zmena farby tiez. Na aute nabehal len za prvy mesiac asi 12 000 km, tak amortizacia moze byt tiez zaujimava.
Navyse tvrdi, ze ma ma na kamerach a mikrofone, jak som sa im pri dverach domu vyhrazal (nemyslim si). A ze ked nebudem postupovat ako si zela, da ma na sud, vraj ma s tym mnoho skusenosti.
Proste radost s takymito ludmi spolupracovat. Nech ziju podvodnici a sudnictvo, co im pomaha osklbavat normalnych ludi.

_________________
MB3 - D15Z8 - Baikal Green Pearl
FK2 - R18A2 - Milano Red
ex.-ED9,EG4,EJ9,EK3,MA8,MB2,MB7,CE9,CG9,CH6,EP2,EU7,EU8,GE4,RD1
http://www.mcp.estranky.sk/
http://www.honda-diely.sk/
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nolimitboy
Zaslal: 09.01.2013, 11:14 Odpovedať s citátom
Založený: 29 jún 2011 Príspevky: 607 Bydlisko: BA - okolie 1997 Honda Prelude
Sila... To snad nemysli vazne s tymi urazkami, co tym chce dosiahnut ? Max ospravedlnenie ... Udaj ho a nebav sa s nim viac, rovno policajtom porozpravaj o tych znackach na ktorych jazdi, to je tiez sila, chalan ma odvahu...Raz natrafi na nespravneho a skonci na vozicku
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
M&R
Zaslal: 09.01.2013, 11:57 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
On je len saso pocmarany...nikto a netreba si z toho co skusa nic robit a ist si za svojim.
Zistil,ze ta len tak neosere tak to skusa po "zlom".

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tomas311
Zaslal: 09.01.2013, 12:54 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 1/2014 Založený: 26 máj 2009 Príspevky: 973 Bydlisko: Piešťany 2006 Honda Civic
Hej, tiez si nemyslim, ze ma 3 kamery a mikrofon a nahrava vsetko, co sa stane pred domom, lebo to by musel mat ine studio. A hlavne som sa nevyhrazal, vzdy som povedal maximalne, ze vec posuniem policii, alebo ludom, co sa venuju rieseniu takychto sporov. Nikdy som nehovoril, ze ho dam uje..t, alebo podobne. Ale zas nemam zaujem behat po vysetrovackach a dokazovat, ze som nic nespravil.
Mimochodom, prave lezi v nemocnici, zrejme ho stretli nejaky ludia, co im dlzil... Alebo sa mozno smykol na lyzovacke. Rozmyslam, ze mu zaniesiem nejake kvety a kompot, len neviem v ktorej lezi. V piestanskej som ho preveroval, tam nieje.

_________________
MB3 - D15Z8 - Baikal Green Pearl
FK2 - R18A2 - Milano Red
ex.-ED9,EG4,EJ9,EK3,MA8,MB2,MB7,CE9,CG9,CH6,EP2,EU7,EU8,GE4,RD1
http://www.mcp.estranky.sk/
http://www.honda-diely.sk/
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Performance
Zaslal: 09.01.2013, 13:34 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 28 jún 2007 Príspevky: 4195 Bydlisko: okres PD 1996 Honda Civic Coupe
Teda na zraze mi pripadal ako v pohode človek ale toto je už fakt sila. On robí k.....y a ešte sa aj bude hádzať o zem a metať rukami... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
coupe EJ6 /// CRV RE6
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
nolimitboy
Zaslal: 09.01.2013, 13:54 Odpovedať s citátom
Založený: 29 jún 2011 Príspevky: 607 Bydlisko: BA - okolie 1997 Honda Prelude
Ty nemas co dokazovat, on tebe musi dokazat, ze si nieco spravil Smile Tie kamery kludne moze mat okolo domu, to je otazka par eur...
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
tomas311
Zaslal: 17.01.2013, 11:28 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 1/2014 Založený: 26 máj 2009 Príspevky: 973 Bydlisko: Piešťany 2006 Honda Civic
Tak, stale ziaden pokrok. Objekt sa stale tvari, ze lezi v nemocnici, nieje ochotny komunikovat a maximalne odpise, ze nemoze telefonovat a zavola, ked bude moct.
Mam pocit, ze sa ma snazi natahovat a bud vyprovokovat, ze spravim nieco, za co by ma mohol tahat po sudoch, alebo dufa, ze vec necham tak a dam mu znacky, prepisem auto a budem rad, ze mam s nim pokoj. To ale urcite nie!
Mam dilemu, co s poistkou. Od oktobra nieje zaplatena a neviem, ci ma poistovna, alebo urad dopravy nemoze postihnut. Nema niekto skusenost?

_________________
MB3 - D15Z8 - Baikal Green Pearl
FK2 - R18A2 - Milano Red
ex.-ED9,EG4,EJ9,EK3,MA8,MB2,MB7,CE9,CG9,CH6,EP2,EU7,EU8,GE4,RD1
http://www.mcp.estranky.sk/
http://www.honda-diely.sk/
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 14
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist