Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  MotorCar vs CMC alebo OMNIA

slado2
Zaslal: 23.02.2008, 20:21 Odpovedať s citátom
Založený: 30 október 2007 Príspevky: 11 Bydlisko: Bratislava 1998 Honda Civic
Ja tiez pozorujem, ze Motorcar sa lepsi. Minuly tyzden som bol s mojim Civicom na prehliadke po 200000, prijimaci technik p. Fecer a absolutna spokojnost, vedel o com hovori, vedel co urobili, odstranili problemy... Skratka aj ked cena ma skoro zabila tak som odchadzal spokojny.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
dabel
Zaslal: 27.02.2008, 19:20 Odpovedať s citátom
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 103 2003 Honda Accord
Tak u mna to nakoniec skoncilo trosku rozpacite... Navstev servisu bolo nakoniec 5 alebo 6, vymenili okrem spominanej riadiacej jednotky (10 000Skk) na ich podnet packu stieracov (udajne ma v sebe cidlo, ktore dava nejake signaly pre xen - 3500) a napokon som ich donutil aj skontrolovat senzor zatazenia - ten bol totalne zhrdzaveny a pravdepodobne sposobil vsetky problemy. Takze dalsich 8000 v prdaku Sad Dokopy teda problem xenonov vyrieseny vymenou VSETKEHO, co sa toho mechanizmu tyka. Osobne som mal lepsi pocit z p. Fecera (mimochodom ten uznal, ze s takymito specialitkami maju dost malo skusenosti), druhy technik p. Held sa mi zdal prilis "profesionalne nepristupny" - na senzor sa kukli az po tretej urgencii, pricom jedna navsteva skoncila vyhlasenim "stacilo to nastavit, uz to drzi" - explicitne som povedal, ze to nestaci, ze uz to raz robili a xen vydrzali asi tyzden - mmch po dalsom nastartovani svietili pre zmenu do neba Sad

Na druhej strane som skepticky, ze by som na Tomasikovej dopadol lepsie...

_________________
...R. XFR
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
2Bera
Zaslal: 27.02.2008, 19:28 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 8016 Bydlisko: Féldorf 1994 Honda Civic Coupe
ja len tolko Very Happy kukni si co som napisal 24.01.2008, 12:30 Very Happy

_________________

H22Turbo SQS 11,6 @ 200 , 347PS/327Nm
Daily Car: Honda Logo 1.6vtec
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
dabel
Zaslal: 27.02.2008, 19:37 Odpovedať s citátom
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 103 2003 Honda Accord
...som im to hovoril uz pri prvej navsteve servisu (hlavne, kedze som o podobnom pripade vedel z hondapower.de, kde sa problemy so xen rocnika 2003-2004 dost preberaju) - udajne vsetko OK Sad

_________________
...R. XFR
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
slado2
Zaslal: 27.02.2008, 20:44 Odpovedať s citátom
Založený: 30 október 2007 Príspevky: 11 Bydlisko: Bratislava 1998 Honda Civic
Ja som to tiez mozno prechvalil, lebo dnes mi 3x svietila kontrolka motora za jazdy, co sa mi za predoslych 9 rokov nestalo ani raz. Az teraz po 200000 prehliadke, zajtra rano tam idem nech sa na to kuknu.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
martin33
Zaslal: 28.02.2008, 8:02 Odpovedať s citátom
Založený: 23 november 2007 Príspevky: 248 Bydlisko: Pezinok 1998 Honda Aerodeck
Caute, inac ak aj ja mozem prispiet so svojou troskou, tak vcera som pisal do hondy jednu poziadavku na snimac teploty vzduchu a prisla mi odpoved z omnie po cca hodine aj s prilohou kde som mal cenu dielu aj s dph, co je pre mna rozhodujuce, kedze si dan neodpisujem a aj vytiahnuty obrazok z epc kde bol snimac nakresleny aj napisane cislo nd, takze co sa info tyka, je to v pohodicke. Dnes tam idem pisat objednavku na diel aj s vymenou a resetom ecu a poziadavkou, ze chcem byt pri tom, taksom zvedavy, ze ako to dopadne, este vam dam vediet

_________________
Manta der Film
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
slado2
Zaslal: 01.03.2008, 14:18 Odpovedať s citátom
Založený: 30 október 2007 Príspevky: 11 Bydlisko: Bratislava 1998 Honda Civic
Tak nakoniec to dopadlo dobre a mozem Motorcar a p. Fecera pochvalit. Nasli zly kontakt na IAT senzore, ocistili, nakontoxovali a auto ide ako ma.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
smejko
Zaslal: 06.03.2008, 8:02 Odpovedať s citátom
Založený: 29 február 2008 Príspevky: 93 Bydlisko: Horné Saliby 2004 Honda Civic
Ahojte,


OMNIA:
no ja som mal tiež skúsenosť s blokmi v zadnej náprave na mojom predchádzajúcom 96civicu 4D, nakoľko mi asi po 250tis. km praskli a vŕzgali ako koč. Pôvodná správa môjho kamoša, ktorý mi pomáha s údržbou, bola že v honde kúpim len celé ramená za 7500 ks, takže mi za 1500 (2ks spolu) odniekiaľ zohnali tie bloky s tým že to spolu vymeníme. Nakoľko ale chalan robí aj v práci technika a keď príde domov asi má toho dosť, zostalo to tak že som sa mu prosil rok aby to vymenil a ...stále nič. Naostatok som sa rozhodol ísť do Omnie, odkiaľ bežne brávam niektoré súčiastky, kde mi oznámili že bloky vedia zohnať za 3000 (2ks) a aj mi to vymenia. Akurát som im oznámil že tie bloky už mám a potrebujem ich vymeniť za deň na čo mi odpovedali že malo by sa to stihnúť a za prácu zaplatím 3500 Sk. Skončilo to tak že síce auto nebolo o pol druhej hotové ale až o piatej, ale svojpomocne by sme to robili s kamošom určite celý víkend každé zvlášť.
Nakoniec som tam nechal 7500Sk, lebo som objednal aj druhú trisku ostrekovača a nechal opraviť káblik ovládania spätného zrkadla nakoľko bol voľakde zlomený a ešte opraviť defekt, ktorý som dostal cestou do omnie (keď sa je** tak sa je**Smile. Jediné čo ma zarazilo že za výmenu tej trisky som nechal 250 bez dane....asi viete všetci aká je to robota. Koniec koncov som si povedal ale že som spokojný a prajem im aj tých 250 za asi 30s práce, lebo zvládli dosť ťažkú robotu a ja som nezostal bez auta. Ináč sa tam s tými chalanmi v sklade v poho komunikuje a radi poradia
MOTOR CAR:
Kamoš tam kúpil 8G civica ufo a nakoľko majú vraj všetky problém s lankom otvárania nádrže, tak ho musel ísť po pár mesiacoch meniť. Vymenili mu ho a ...už zasa to nejako drhne. Keď som sa bol popýtať po diskoch na moje auto, ani mi nevedeli povedať s istotou akú mám rozteč na mojom novom civicu, čo ma dosť zarazilo - veď kto iný by to mal vedieť lepšie. Ale viac o nich osobne neviem.

_________________
smejko
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
veedub
Zaslal: 02.04.2008, 14:53 Odpovedať s citátom
Založený: 24 august 2007 Príspevky: 64 Bydlisko: ZH - BA 2006 Honda Accord
takze aj jedna aj druha maju nejake plus i minus...super...asi si hodim korunou
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
babo
Zaslal: 05.04.2008, 23:48 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
Inak ja by som to povedal asi takto. Ci je lepsi Motor car, alebo Omnia sa neda jednoducho rozriesit. Kazdy servis ma nedostatok dobrych ludi a casto to moze byt o tom, aky Vase auto akurat "vyfasne". Ja mam v omnii dobre vztahy, casto sa tam ukazem, kopec mojich kolegov ma HONDU, takze mozno su dobre skusenosti ovplyvnene aj tym. V omnii mozem urcite pochvalit prijimacich technikov, su profesionalni a na urovni. Chyba je, ze su len dvaja a cez taku jarnu ci jesennu kampan, ked sa kopec ludi rozodne prezuvat, tak to im teda nezavidim ani trochu, takze obcas mozu byt aj nevludnejsi, mozno. Mechanikov je tam par fakt sikovnych, ale naozaj to nie su vsetci... Lakernici velmi dobri, aj klampari (kamosov zena nedala prednost a bocny naraz do CR-V - ubobili, ze nie je vobec poznat). Ja som raz zastal pri muriku, dole bol este taky 20 com vysoky nasyp - ten som uz potom nevidel, kecal 5 minut - nastartoval - zabudol na nasyp - sup do neho... LAkovali spojler, perfektne spravene....) Mne akurat tento tyzden menili tlmice a pruziny (nie ze by boli tie stare zle, ale ja som dal vymenit za tovarensky SPORT SUSPENSION), urobili za 1 den a zrejme dobre, aj ked to sa uvidi Smile . Dalsi znamy s CIVIC UFO 5D - vrzgalo niekedy riadenie - dost rychlo zistili, ze je zle vrchne ulozenie tlmicu, urobnene v pohodicke.
Jedina horsia skusenost bola, ked na CR-V TOP EXECUTIVE sefovi neboli schopni zdetekovat, preco zle funguju adaptivne svetlomety... Dokonca zo zufalstva vymenili aj ECU a nakoniec to bola nejaka relativne jednoducha suciastka, ktora detekuje natocenie volantu... Napriklad ale myslim, ze to co dablovi s tymi xenonmi by sa nestalo, hlavne ak by upozornil na snimac zatazenia, urcite by to pozreli...

Dalsi kolega ma s Motorcarom pomerne zle skusenosti, ale asi sa fakt postupne lepsia. Casto ale zabudnu pri prehliadke pozriet dodatocne veci, o ktore niekto ziada... V omnii zapisu pri preberani do pocitaca a este nikdy u mna nic nezabudli...

Oba servisy celkovo ale na pomery autorizovanych servisov v Bratislave su celkom OK... V zivote sa nikomu nestalo, ze by zfusovali vymenenie oleja, nevymenili platnicky, alebo dali stare a podobne praktiky niekotrych inych servisov...
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
kraken
Zaslal: 04.06.2008, 19:09 Odpovedať s citátom
Založený: 07 marec 2008 Príspevky: 102 Bydlisko: bernolakovo
v omnii zatial velka spokojnost,prijmaci technici su znalci,ako sa slusi a patri.mechanik je tiez ok. No co sa tyka prijmacieho technika v Motorcare,hruza a strach,keby som tak vedel meno.Ale tusim mal okolo 40r a mal svetlejsie vlasy.

_________________
prva civic 1.5 vtec liftback,druha civic 1.4 hatchback,tretia civic 1.5 vtec sedan,stvrta accord 2.4i VTEC executiv)))vzdy spokojny!!!
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
James
Zaslal: 04.06.2008, 20:15 Odpovedať s citátom
Založený: 13 január 2008 Príspevky: 1596 Bydlisko: Bratislava
kraken napísal:
No co sa tyka prijmacieho technika v Motorcare,hruza a strach,keby som tak vedel meno.Ale tusim mal okolo 40r a mal svetlejsie vlasy.


a co je na nom zle? ja som s nim nemal zatial ziadny problem...
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kraken
Zaslal: 05.06.2008, 18:11 Odpovedať s citátom
Založený: 07 marec 2008 Príspevky: 102 Bydlisko: bernolakovo
James napísal:
kraken napísal:
No co sa tyka prijmacieho technika v Motorcare,hruza a strach,keby som tak vedel meno.Ale tusim mal okolo 40r a mal svetlejsie vlasy.


a co je na nom zle? ja som s nim nemal zatial ziadny problem...
prisiel som,pozdravil,opytal sa,PROSIM VAS"STELUJU SA NA HONDE TEJ A TEJ,MOTORE d15z6 VENTILI?" A on,ze NIE,su samostelovatelne!!!!a ja radsej,ze DOVY. To som si robil taky obraz o autorizovanych servisoch,ked som vedel,ze sa steluju.

_________________
prva civic 1.5 vtec liftback,druha civic 1.4 hatchback,tretia civic 1.5 vtec sedan,stvrta accord 2.4i VTEC executiv)))vzdy spokojny!!!
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 04.07.2008, 8:04 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
ludia, kolko stoja v omnii prehliadky (cca)? mala? velka? vdaka

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
HMT
Zaslal: 04.07.2008, 9:15 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
kraken napísal:

prisiel som,pozdravil,opytal sa,PROSIM VAS"STELUJU SA NA HONDE TEJ A TEJ,MOTORE d15z6 VENTILI?" A on,ze NIE,su samostelovatelne!!!!a ja radsej,ze DOVY. To som si robil taky obraz o autorizovanych servisoch,ked som vedel,ze sa steluju.


Zase dalsie famy a dohady! V serviske je jasne uvedene, ze ventily sa nastavia iba pri 40 000 km a potom uz nie. Takze technik mal pravdu. Nastavovat sa daju, ide o to, ze ci vies posudit, ze je to skutocne nutne. Mne ich nastavovali presne po 40 tis. (podla serv. knizky) a odvtedy nie. Teraz mam nabehane 170 tis. a NO PROBLEM. Ak je ventily pocut, moze to byt sposobene roznymi inymi vplyvmi (pouzity olej, unavene pruziny atd atd.).

Pozn.: A precvic trosku gramatiku.. "VENTILI", "DOVY"

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 7
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist