Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  MotorCar vs CMC alebo OMNIA

feroF
Zaslal: 04.07.2008, 15:46 Odpovedať s citátom
Založený: 12 február 2007 Príspevky: 594
HMT napísal:
kraken napísal:

prisiel som,pozdravil,opytal sa,PROSIM VAS"STELUJU SA NA HONDE TEJ A TEJ,MOTORE d15z6 VENTILI?" A on,ze NIE,su samostelovatelne!!!!a ja radsej,ze DOVY. To som si robil taky obraz o autorizovanych servisoch,ked som vedel,ze sa steluju.


Zase dalsie famy a dohady! V serviske je jasne uvedene, ze ventily sa nastavia iba pri 40 000 km a potom uz nie. Takze technik mal pravdu. Nastavovat sa daju, ide o to, ze ci vies posudit, ze je to skutocne nutne. Mne ich nastavovali presne po 40 tis. (podla serv. knizky) a odvtedy nie. Teraz mam nabehane 170 tis. a NO PROBLEM. Ak je ventily pocut, moze to byt sposobene roznymi inymi vplyvmi (pouzity olej, unavene pruziny atd atd.).

Pozn.: A precvic trosku gramatiku.. "VENTILI", "DOVY"



HMT mas uplne pravdu. Ale v jednom by som bol opatrnejsi: pri takomto pocte km by som nechal ventily prekontrolovat. Ja som to urobil pri 150000 km. Neboli sice velmi rozhodene, ale viem, ze boli nastavene na predpisanu hodnotu a zopakujem to coskoro pri 200000 km. Stoji to par korum, ale snad sa (aj takymto sposobom) vyhnem podpaleniu ventilov

_________________
D15Z6, EK3
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babo
Zaslal: 10.10.2008, 23:34 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
s velntilmi mozem potvrdit... pri 40 tis. km mi uz na volnobeh celkom klepali, akurat som po 10 vymenil olej a nastelovali mi ich a su opat tichucke... a technik vravel, ze sa to robi zvycajne len pri 40 tisic a potom dlho dlho nie
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
ajdus
Zaslal: 11.10.2008, 7:59 Odpovedať s citátom
Založený: 16 apríl 2007 Príspevky: 1196 Bydlisko: NDca/BA 2007 Honda Civic
Mne v omnii vraveli, ze sa steluju kazdych 40 000 km, na d15z6. Ale ako pozeram do planu udrzby, tak je tam fakt ze kontrola len po prvych 40000 km.

_________________
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
pajo
Zaslal: 12.10.2008, 0:09 Odpovedať s citátom
Založený: 18 december 2006 Príspevky: 1842 Bydlisko: BA, Ružinov
ajdus napísal:
Mne v omnii vraveli, ze sa steluju kazdych 40 000 km, na d15z6. Ale ako pozeram do planu udrzby, tak je tam fakt ze kontrola len po prvych 40000 km.


v plane udrzby je napisana kontrola KAZDYCH 40tkm... a pod kontrolou si ja osobne predstavujem "ak je to nutne, tak nastelovat"... mimochodom, kontrolujem ventili kazdych 40tkm a este sa mi ani raz nestalo, ze by nebolo treba aspon polovicu z nich nastavit!
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babo
Zaslal: 15.10.2008, 13:49 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
pajo napísal:
ajdus napísal:
Mne v omnii vraveli, ze sa steluju kazdych 40 000 km, na d15z6. Ale ako pozeram do planu udrzby, tak je tam fakt ze kontrola len po prvych 40000 km.


v plane udrzby je napisana kontrola KAZDYCH 40tkm... a pod kontrolou si ja osobne predstavujem "ak je to nutne, tak nastelovat"... mimochodom, kontrolujem ventili kazdych 40tkm a este sa mi ani raz nestalo, ze by nebolo treba aspon polovicu z nich nastavit!


no pravda je, ze ako je to u D15Z6 konkretne, to neviem
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
funtomino
Zaslal: 06.11.2008, 16:57 Odpovedať s citátom
Založený: 08 jún 2007 Príspevky: 588 Bydlisko: BA 2007 Honda Civic
MotorCar - Zlate Piesky - jesenna kampan!

spokojnost, spokojnost, spokojnost!

ODPORUCAM

_________________
AHcTT
OZNAMKO 6.6.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
thumb
Zaslal: 12.11.2008, 20:10 Odpovedať s citátom
Založený: 15 december 2007 Príspevky: 19 Bydlisko: Ivanka pri Dunaji 2007 Honda Civic
MotorCar na Zlatych opat nesklamal, prvykrat som bol v pondelok, vsetko OK, maly darcek ktory potesi, nic som neplatil.
V stredu som sa objednal este na vymenu tesnenia celneho skla bo mi trocha zatekalo a vymenu spojkovej kvapaliny, tam som uz grcol slusnu sumicku ale spokojnost Smile
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
dudo1984
Zaslal: 03.04.2009, 21:57 Odpovedať s citátom
Založený: 28 február 2009 Príspevky: 5 Bydlisko: Bratislava
caute,
bol som pred par dnami s Hondou Jazz na servis po 4rokoch a 40.000km na zlatych pieskoch v honde (MotorCar).
Vymena filtrov (vzduchovy,prachovy,pelovy,olejovy) + olej + sviecky + vymena platniciek + kontrola ventilov a nehal som sa nahovorit na stocenie kotucov lebo mali trochu ryhy.
Z toho OLEJ, SVIECKY + PLATNICKY som mal vlastne. Platil som vyse 270 EURO Rolling Eyes co ma trochu sokovalo. Nehovoriac o tom, ze do telefonu mi povedali ze mozem byt pri tom a ked som to na mieste ziadal tak kukali na mna ako keby som chcel aby mi to auto dosiel robit vnuk Soichira Hondy. Shocked Ale nakoniec som si to vydupal. Inak chalan, ktory to robil velmi mily, slusny a ochotny mi aj vysvetlit veci. Ale 270euro s mojim vlastnym olejom, svieckami a platnickami sa mi zda vela.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
funtomino
Zaslal: 06.04.2009, 14:45 Odpovedať s citátom
Založený: 08 jún 2007 Príspevky: 588 Bydlisko: BA 2007 Honda Civic
dudo1984:

dopadol som tam podobne 250€ a vlastny olej.
Filtre dali oni.
Divna cenova politika.... Sad

_________________
AHcTT
OZNAMKO 6.6.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
dudo1984
Zaslal: 06.04.2009, 17:10 Odpovedať s citátom
Založený: 28 február 2009 Príspevky: 5 Bydlisko: Bratislava
no neviem ako ty "funtomino" ale ja tam uz v zivote nepachnem, pokial nedajboze nenaburam a pojde to z poistky... Zvlast ked uz mam po zaruke a nemusim chodit opeciatkovavat knizku, honda nitra ma polovicne ak ne este viac ceny, chodieval som tam, ale tento krat som nemal cas. Este by ma zaujimalo ci ti tie stare filtre vratili?!
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
funtomino
Zaslal: 06.04.2009, 23:33 Odpovedať s citátom
Založený: 08 jún 2007 Príspevky: 588 Bydlisko: BA 2007 Honda Civic
dudo1984 napísal:
no neviem ako ty "funtomino" ale ja tam uz v zivote nepachnem, pokial nedajboze nenaburam a pojde to z poistky... Zvlast ked uz mam po zaruke a nemusim chodit opeciatkovavat knizku, honda nitra ma polovicne ak ne este viac ceny, chodieval som tam, ale tento krat som nemal cas. Este by ma zaujimalo ci ti tie stare filtre vratili?!


nevratili nic. Kontroloval som po servise, a dali na ich stastie nove filtre. Ale nic moc, ide asfaltovac po ceste a vsetko citit vo vnutri. Idem kupovat uhlikovy filter do kabiny.
Este chceli menit brzdove platnicky, ale tie som zatrhol. Menil som si ich sam, aj s vymenou kvapaliny za DOT4 - Castrol Fast Response, a bolo tam vela vzduchu.

_________________
AHcTT
OZNAMKO 6.6.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
2Bera
Zaslal: 06.04.2009, 23:35 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 8016 Bydlisko: Féldorf 1994 Honda Civic Coupe
funtomino napísal:
Ale nic moc, ide asfaltovac po ceste a vsetko citit vo vnutri.



Laughing Laughing Laughing Laughing tak to mozes mat barskajy filter a budes to citit Very Happy

_________________

H22Turbo SQS 11,6 @ 200 , 347PS/327Nm
Daily Car: Honda Logo 1.6vtec
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
funtomino
Zaslal: 07.04.2009, 7:52 Odpovedať s citátom
Založený: 08 jún 2007 Príspevky: 588 Bydlisko: BA 2007 Honda Civic
kua.... Confused

_________________
AHcTT
OZNAMKO 6.6.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 07.04.2009, 8:06 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
ja len tolko, ze som bol v obidvoch(Omnia, Motorcar) na diagnostike a povedali mi, ze mam zly katalyzator, ze 100% ho treba vymenit, ci maju hned objednat (v Motorcare mi dokonca tvrdili, ze premerali lambda sondu)...povedal som im ze nie, dakujem...pozrel som sa pod auto a vizualne velmi jasne som videl, ze izolacia z kablov z lambda sondy je zosuchana az po drot...isiel som na emisnu a tam mi povedali, ze mam emisie ako keby auto zislo z vyrobnej linky, vsetky hodnoty hlboko pod limitom...ze katalyzator to nemoze byt....kupil som si OBD2 kabel a zistil, ze je to O2 heater circuit, takze chyba vyhrievania lambda sondy......lambdu som si dal vymenit pre istotu v Toyota servise....namiesto 30000 SKK som to prezil s 2500 SKK.....na Slovensku je to tak...

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
funtomino
Zaslal: 07.04.2009, 8:30 Odpovedať s citátom
Založený: 08 jún 2007 Príspevky: 588 Bydlisko: BA 2007 Honda Civic
komu treba verit Question Question Question Question Question

_________________
AHcTT
OZNAMKO 6.6.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 7
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist