Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  MotorCar vs CMC alebo OMNIA

HMT
Zaslal: 07.04.2009, 8:51 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Tak aj ja uz mam skusenost aj s Omniou aj MotorCar-om. So svojim Civicom som tam nebol, ale dal som do MotorCar menit rozvody na firemnom Accorde. Su tam 2 rozvodove remene, ktore dali oni (ine nic som nedal menit - ani kladku, ani vodnu pumpu..). Cena material + praca vratanae DPH: 222 EUR. Na firmu to nie je take hrozne, ale stalo sa presne to co som cakal a predpokladal vopred: z rozvodov sa ozyvaju zvuky, ktore tam predtym neboli. Upozornil som ich na to este pred vymenou, nech si dobre vypocuju motor, aky je uplne, ale uplne tichy. Samozrejme po vymene je tam to klasicke "cvrlikanie" okolo 1600-1800 otacok. Kedze mi pan Fečer na druhy den volal, ci je vsetko v poriadku, tak som mu to povedal a on ma pozval na kontrolu, ze si to vypocuju..tak som zvedavy, ci su hluchi, alebo nie. Dnes tam idem..Dam vediet.

P.S.: podla mna tie remene napinaju zbytocne az prilis (ale oni to "tak musia" - maju na to presne normy...). Na Civicu mi to tiez po vymene rozvodov po 100 tisic zacalo robit.. - a to tam je nova kladka au vodna pumpa. Nema to sice ziadny vplyv na nic (uz 80 tis. km) - len ten blby zvuk.

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 07.04.2009, 9:07 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
LastV8 napísal:
ja len tolko, ze som bol v obidvoch(Omnia, Motorcar) na diagnostike a povedali mi, ze mam zly katalyzator, ze 100% ho treba vymenit, ci maju hned objednat (v Motorcare mi dokonca tvrdili, ze premerali lambda sondu)...povedal som im ze nie, dakujem...pozrel som sa pod auto a vizualne velmi jasne som videl, ze izolacia z kablov z lambda sondy je zosuchana az po drot...isiel som na emisnu a tam mi povedali, ze mam emisie ako keby auto zislo z vyrobnej linky, vsetky hodnoty hlboko pod limitom...ze katalyzator to nemoze byt....kupil som si OBD2 kabel a zistil, ze je to O2 heater circuit, takze chyba vyhrievania lambda sondy......lambdu som si dal vymenit pre istotu v Toyota servise....namiesto 30000 SKK som to prezil s 2500 SKK.....na Slovensku je to tak...

len pre upresnenie, aby som nechvalil Toyotu, tam boli tiez trupici, lebo mi vymenili lambdu a ze sa to nespravilo, ze kontrolka motora svieti dalej....vravim, ze jasne, to musite spravit restart RJ.......ze ak servisuje nove Aurisy, tak mate kabel....oni ze maju, ale je tam soft iba na kody Toytoy, ze s tym sa to neda....tak im vravim, ze 80% kodov je vseobecnych a ten moj na lambdu je vseobecny, takze to na 100% vedia kuknut, ale nech sa neunuvaju, ja si ten kod vymazem doma......proste z toho mi vychadza, ze vsade sa venuju diagnostike a analyze problemu povrchne (aj v honde, aj v toyote)....keby si dali zalezat, tak objavia chybu, ked ja ako ultra laik som si sam zistil, o co islo, tak skoleny pracovnik to musi mat neporovnatelne lepsie v merku....

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
HMT
Zaslal: 07.04.2009, 9:55 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Tak som sa prave vratil z MotorCar-u. A vysledok:
1. maju tam velke zhony kvoli servisnej kampani a na nic nemaju cas
2. boli si to vypocut a vraj zvuk je uplne normalny. Ako inak...

Z toho pre mna vyplyva ponaucenie: kazdy motor Hondy po prvej vymene rozvodoveho remena v ktoromkolvek autorizovanom servise zacne od rozvodov vydavat rozne viac, ci menej neprijemne zvuky. Riesenie je iba jedine: rozobrat to doma a napnut remen "od oka" a bude to ticho (co moze byt napr. na Accord-e dost velky problem, lebo doma len velmi tazko povolite remenicu kluky).

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
funtomino
Zaslal: 07.04.2009, 9:57 Odpovedať s citátom
Založený: 08 jún 2007 Príspevky: 588 Bydlisko: BA 2007 Honda Civic
HMT napísal:
Tak som sa prave vratil z MotorCar-u. A vysledok:
1. maju tam velke zhony kvoli servisnej kampani a na nic nemaju cas
2. boli si to vypocut a vraj zvuk je uplne normalny. Ako inak...

Z toho pre mna vyplyva ponaucenie: kazdy motor Hondy po prvej vymene rozvodoveho remena v ktoromkolvek autorizovanom servise zacne od rozvodov vydavat rozne viac, ci menej neprijemne zvuky. Riesenie je iba jedine: rozobrat to doma a napnut remen "od oka" a bude to ticho (co moze byt napr. na Accord-e dost velky problem, lebo doma len velmi tazko povolite remenicu kluky).


v motorcare maju hluchotu, som to zazil na vlastnej kozi

_________________
AHcTT
OZNAMKO 6.6.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
solty
Zaslal: 02.05.2009, 16:19 Odpovedať s citátom
Obmedzený prístup (ban) Založený: 27 august 2007 Príspevky: 100 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Civic
Potvrdzujem Funtomina, v MC su hluchi a najma spominany pan F.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
babo
Zaslal: 04.05.2009, 23:59 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
inak hamlet, na akom acco si to dal menit? 7G? Lebo ten ma pokial vie uz retaz.... (takze asi 6G tipujem)
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
pa1ec
Zaslal: 05.05.2009, 0:24 Odpovedať s citátom
Založený: 16 december 2006 Príspevky: 1531 Bydlisko: Trakovice 2005 Honda Civic
a pre toto vsetko servisujem auto v peugeote... Laughing Laughing Laughing
tam aspon netrpia az tak hluchotou obecnou a ked ano aspon poradia dat si silnejsie radio a ze to prejde... Laughing Laughing Laughing

_________________
ja mam HONDU, kto je viac!
Honda Civic Coupe=Rimototeka Mikirukimi Mimodonoku
NO
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky ICQ
HMT
Zaslal: 05.05.2009, 7:14 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
babo napísal:
inak hamlet, na akom acco si to dal menit? 7G? Lebo ten ma pokial vie uz retaz.... (takze asi 6G tipujem)


ano, 6g - rok 2000.

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 7 z 7
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist