Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Racing  ~  Driving heaven...

James
Zaslal: 11.07.2008, 21:41 Odpovedať s citátom
Založený: 13 január 2008 Príspevky: 1596 Bydlisko: Bratislava
... alebo hladanie kvalitneho a v ramci moznosti najbezpecnejsieho jazdenia...

Ano, inspiroval som sa z velkej casti TopGearom, ale myslim, ze to nie je vobec zly napad, dokonca ani u nas Smile

Ide o to podelit sa o svoje poznatky o tom, kde sa da dobre zajazdit.
Hlavne poziadavky su minimalna premavka, kvalitny povrch vozovky, zazivne zakruty, najlepsie aj prehladne a pekna sceneria je tiez vyhodou Smile
Jednym z dovodov zajazdit si takto "izolovane" je aj bezpecnost, za predpokladu, ze sa tym znizi Vasa agresivita resp zbytocne rychla jazda v beznej premavke ( snad ).

Ak chcete prispiet, tak prosim neopisujte napr. jednu ci dve zakruty, ktore sa nachadzaju kludne aj na odlahlom mieste v obci/meste -> neoplati sa to, hladame skor komplexnejsie trasy niekolko km dlhe ( aby sa k nim aj eventuelne oplatilo cestovat... )

Popis lokality si predstavujem asi tak, ze nahodite obrazok mapy so zvyraznenou cestou, alebo to ustne popisat, prihodit kedtak video a nejake informacie o tej danej trase, na co si davat pozor a pod...

Druh cesty, ako kopec/nizina prilis nehra rolu. Ak je to dobre, podelte sa o to Smile

Zacnem teda ja jednou trasou, ktoru som dnes nahodou objavil...

Kopec Buková :




Mapa z google

Ide o cestu s kvalitnym na pohlad novym asfaltom ( 90% trasy ), bez jedineho vymolu. 10% je asfalt normalny, ale stale plati, ze nie su ziadne vymoly ani nerovnosti. Cesta vedie k vodnej nadrzi, v ktorej sa da okupat, cestou prejdete cez 2 dediny a jeden asi kamenolom ( nevsimol som si uplne presne co to je, ale mal by to byt kamenolom ), pri ktorom moze byt trosicku strku na ceste, na jednej rovinke, staci tam na tych 200m spomalit...
Kvoli tomu kamenolomu je tu zvyseny vyskyt kamionov ( v pracovnej dobe ), cize okolo tej piatej siestej je cesta takmer ludoprazdna. Nie je prilis siroka, niektore zakruty su pekne klopene, nie je tu ziadna zakruta ostrejsia nez 90 stupnov, ale su tu niektore zradne, hlavne na prvy krat sa oplati viac pribrzdit. Cesta sa zacina pri Trstine a konci dvojicou pravo a lavotocivou zakrutou pri vodnej nadrzi. Stupanie/klesanie je velmi mierne. Co sa tyka scenerie, striedaju sa tu luky a lesy. O rychlosti sa nechcem prilis bavit, ale myslim, ze ine prevodove stupne ako 2,3,4 nebudete musiet pouzit...

No tak tolko som asi chcel, uz je len na Vas, ci sa to tu uchyti, alebo nie.
Osobne dufam, ze ano Smile

Snad mi nebudete mat za zle, ze som to dal do sekcie racing, prisla mi najvhodnejsia. Ak by ste ale boli ineho nazoru ( mod/admin ), tak to kludne presunte...


Naposledy upravil James dňa 22.05.2010, 14:55, celkom upravené 5 krát.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
M&R
Zaslal: 11.07.2008, 22:10 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
Jamesko,podla mna dobra tema Smile .Velmi dobra tema.

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Denka
Zaslal: 11.07.2008, 22:54 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 29 december 2007 Príspevky: 890 Bydlisko: Bratislava/ Brezno
jam krasne si to nakoniec napisal, mas hitika Laughing

_________________

toto fórum bolo vytvorené pre všetkých priaznivcov znacky HONDA, aby mohli slobodne diskutovať a vymieňať si názory v tejto oblasti
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
morloq
Zaslal: 12.07.2008, 21:11 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 1651 Bydlisko: Bratislava 2008 Honda Civic
Majo&Rado napísal:
Jamesko,podla mna dobra tema Smile .Velmi dobra tema.

suhlas, este to vygradujem, squella tema James Smile

Pridam aj ja...

Horsky prechod Sturec - prejazd z BB smer MT, cca 18km - odporucana doba jazdy, vikend skoro rano.


Velka Fatra - Cesta Hrdinov SNP (dufam, ze som to nazval spravne) - od obce Mosovce po obec Sklabina resp Sklabinsky Podzamok - cca 22km
Okreska 3-tej triedy s prekvapivo dobrym asfaltom a neskutocnou roznorodostou - skor technicka trat.


Naposledy upravil morloq dňa 18.07.2008, 7:57, celkom upravené 2 krát.

_________________
Mas uz podznacky a nalepky HC?
ZAPOJ SA!
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PietRo
Zaslal: 13.07.2008, 15:36 Odpovedať s citátom
Založený: 21 september 2007 Príspevky: 729 Bydlisko: Košice 1997 Honda Civic
...


Naposledy upravil PietRo dňa 08.09.2008, 15:09, celkom upravené 1 krát.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 14.07.2008, 14:58 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
ja som ich uz zopar hladal, lebo jedna vec je ista, Slovensko trpi nedostatkom okruhov, kde sa daju vyskusat limity auta...a este nebodaj ked si niekto pozrie v japonskom Best Motoringu TOGUE battle, ma sto chuti najst maly zalezly usek v lese a dupnut na to Smile)))

mne sa velmi pacila cesticka medzi obcami Slovenska ves a Rehol, nedaleko Spisskej Belej. Ked som bol 10 dni v Jezersku, tak som som sa hlasil na vsetky vypravy za potravinami, len aby som si mohol zajazdit. Podobna je aj pred Banskou Stiavnicou, teraz v rychlosti neviem ci zo smeru Levice, alebo Hodrusa-Hamre.

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
kraken
Zaslal: 17.07.2008, 21:12 Odpovedať s citátom
Založený: 07 marec 2008 Príspevky: 102 Bydlisko: bernolakovo
LastV8 napísal:
ja som ich uz zopar hladal, lebo jedna vec je ista, Slovensko trpi nedostatkom okruhov, kde sa daju vyskusat limity auta...a este nebodaj ked si niekto pozrie v japonskom Best Motoringu TOGUE battle, ma sto chuti najst maly zalezly usek v lese a dupnut na to Smile)))

mne sa velmi pacila cesticka medzi obcami Slovenska ves a Rehol, nedaleko Spisskej Belej. Ked som bol 10 dni v Jezersku, tak som som sa hlasil na vsetky vypravy za potravinami, len aby som si mohol zajazdit. Podobna je aj pred Banskou Stiavnicou, teraz v rychlosti neviem ci zo smeru Levice, alebo Hodrusa-Hamre.
tak veru zo strany od levic do BS je to aj o hubu(podla stylu jazdy),ale o to lepsie si to uzijete!!!!video nahodim,ked tam pojdem.A zo zarnovice do BS je to podobne. Nahodou sem nechodi MUGEN trenovat,ked mu to tak ide a ma to kusok?

_________________
prva civic 1.5 vtec liftback,druha civic 1.4 hatchback,tretia civic 1.5 vtec sedan,stvrta accord 2.4i VTEC executiv)))vzdy spokojny!!!
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Satikk
Zaslal: 17.07.2008, 21:19 Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 978 Bydlisko: Bratislava 1993 Honda Civic
ja som bol tiez parkar cez levice do krupiny a su tam perfektne zatacky krasna priroda mierne kopceky hore dole ,len povrch tam neni bohvie co ale ja si to neviem vynachvalit,urcite sa tam chcem este vratit
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
morloq
Zaslal: 18.07.2008, 7:58 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 1651 Bydlisko: Bratislava 2008 Honda Civic
Satikk napísal:
ja som bol tiez parkar cez levice do krupiny a su tam perfektne zatacky krasna priroda mierne kopceky hore dole ,len povrch tam neni bohvie co ale ja si to neviem vynachvalit,urcite sa tam chcem este vratit

prilep aj mapu

_________________
Mas uz podznacky a nalepky HC?
ZAPOJ SA!
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
LastV8
Zaslal: 18.07.2008, 8:09 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
Satikk napísal:
ja som bol tiez parkar cez levice do krupiny a su tam perfektne zatacky krasna priroda mierne kopceky hore dole ,len povrch tam neni bohvie co ale ja si to neviem vynachvalit,urcite sa tam chcem este vratit

no hej, povrch je dost drsny, s tvrdym podvozkom vam to nezavidim....

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
LastV8
Zaslal: 18.07.2008, 12:51 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
otazka, existuje institut volnych jazd na "slovenskom okruhu" v Piestanoch:
http://cenaslovenska.sk/mapa.html ?

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
s8n
Zaslal: 18.07.2008, 14:02 Odpovedať s citátom
Založený: 10 júl 2007 Príspevky: 95 Bydlisko: Sereď 1995 Honda Civic
Tak pridám aj ja dve cestičky v mojej blízkosti, ktoré si rád zajzdím - obe sa nachdádzajú nad mestečkom Hlohovec - (Trnavský kraj) jedna náročnejšia smer Topoľčany ostré zákruty do kopca potom mierne z kopca ale býva tam docela premávka cez deň no zajazdiť si tam "športovejšie" sa dá. Z opačnej strany od Topočian naspäť do do Hlohovca to ide väčšinou dole z kopca preto treba viacej brzdiť najmä posledný úsek kde sú dve takmer 180° zákruty sú adrenalínové (kamrát sa tam vysypal a rozbil tam na totál auto) takže bacha...

linka

Druhá nad Hlohovcom je opačný smer dedina Bojničky (Sereď) je síce veľmi kratučký ale na konci sa dá ísť na peknú výhliadku takže sa oplatí zajazdiť. V noci skoro žiadna premávka asfalt fajn krásne zákruty do kopca v smere od HC -> Bojničky

linka
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
morloq
Zaslal: 18.07.2008, 14:28 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 1651 Bydlisko: Bratislava 2008 Honda Civic
s8n napísal:
Druhá nad Hlohovcom je opačný smer dedina Bojničky (Sereď) je síce veľmi kratučký ale na konci sa dá ísť na peknú výhliadku takže sa oplatí zajazdiť. V noci skoro žiadna premávka asfalt fajn krásne zákruty do kopca v smere od HC -> Bojničky

linka


toto myslim poznam, dost uzka cesta tusim a mal som tam pocit, ze idem v nekonecnej pravej, tocilo sa to doprava snad az na vrch Smile Spravne?

_________________
Mas uz podznacky a nalepky HC?
ZAPOJ SA!
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
s8n
Zaslal: 18.07.2008, 14:46 Odpovedať s citátom
Založený: 10 júl 2007 Príspevky: 95 Bydlisko: Sereď 1995 Honda Civic
Morloq - presne tak donekonečna doprava ale sú tam na oddych aj dolava - asi tak 15% Twisted Evil A na konci miestny cicmák - Výhliadka - kam sa chodí pozerať na scenériu okolia HC a scenériu vyzlečených babeniek Laughing
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
morloq
Zaslal: 18.07.2008, 15:01 Odpovedať s citátom
Založený: 12 december 2006 Príspevky: 1651 Bydlisko: Bratislava 2008 Honda Civic
s8n napísal:
Morloq - presne tak donekonečna doprava ale sú tam na oddych aj dolava - asi tak 15% Twisted Evil A na konci miestny cicmák - Výhliadka - kam sa chodí pozerať na scenériu okolia HC a scenériu vyzlečených babeniek Laughing

tak tak, bolo ich tam hore par so zahmlenymi sklami Smile

_________________
Mas uz podznacky a nalepky HC?
ZAPOJ SA!
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist