Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Motocykle  ~  Motocykel do terenu

jopal
Zaslal: 28.10.2008, 12:21 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Uz dlhsie sa zaoberam myslienkou kupit si motocykel na take rekreacne jazdenie do terenu. (Od kedy som dal kona prec, mi proste ta priroda chyba Crying or Very sad ). Motocykel ovladam amatersky, primerane veku ( Laughing ). Moja predstava: tak raz do tyzdna sa vybrat popri potoku, ci po poli takou rekreacne-sviznou jazdou. Pred rokmi som to praktizoval na babete, pionieri ci mustangu. Len by som hladal nieco (ojazdene a bez cisla) take, co by som hore kopcom v terene nemusel tlacit... Wink

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
HMT
Zaslal: 28.10.2008, 12:38 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Ak si trufas na nieco trosku tazsie, tak:

Honda XL 600, XR600 - napr.: http://honda-xl.autobazar.eu/600-r-id718541.html

Yamaha XT 600, napr.: http://yamaha-xt.autobazar.eu/600e-id380791.html

Potom su trosku slabsie: 400-500 stvortakty.

Velmi dobre su 250-ky dvojtakty... to je fakt besna svina.. Very Happy
http://honda-cr.autobazar.eu/250-id706227.html
Alebo potom zacat so 125-kou nejakou.
http://honda-cr.autobazar.eu/125r-id713144.html

Bolo by velice vhodne, aby si ich isiel par odskusat.. Aby si si urobil prehlad o tom, co vlastne chces. Su velke rozdiely v tychto triedach co som uviedol..

Vsetko to bez papierov kupis v pohode do 30-35 tis. Sk.

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
jopal
Zaslal: 28.10.2008, 13:38 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
No zaujimave linky aj cenu ujdu. Nemyslim, si, ze by som moc toho naskusal, pre mna je to spanielska dedina, neviem s nicim porovnat (teda ak neberiem tie pioniere...) Skor napis vetu dve, na co si mam dat pozor, ci naopak, co mam hladat. Lebo mne sa vidia dobre vsetky co si mi linkol...
Ta prva je podozrivo lacna na to ze je s TP aj so znackou, ale paci sa mi. Ta druha uz ked pise ze dymi, asi nebude ok, tretia je dost pre mna draha, najzaujimavejsia je asi ta posledna. Je to aj kusok odo mna...Co znamena prepakovanie? A su to 4takty ale ty si pisal, ze 2T je lepsie, ci pre mna je to jedno?

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
HMT
Zaslal: 28.10.2008, 13:48 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
to som len tak narychlo nahadzal nejake priklady....
125 a 250 su vacsinou 2T a od 400-650 su 4T.
Ta, co ma pisane s TP a SPZ - to bude asi hovadina.

Treba si dat pozor vzdy na nieco ine: podla toho ci si vyberies ten 2T, alebo 4T. Ja som nepisal, ze 2T je lepsi.. o tom sa vedu stale polemiky. Kazdemu sadne nieco ine. To mas ako v autach benzin a nafta. 2T-kty su furt zadrbkane od oleja a smradia z vyfuku..zato ale lepsie tahaju pri mensom objeme. Zvuk maju tiez prdkavejsi a bzucavejsi.. 4T hlbsi - basovejsi.
2T su vysokootackove a 4T zase nizkootackove a maju okamzite k dispozicii vrchol krutiaceho momentu. To moze samozrejme amatera dost zaskocit, lebo prudsie otocis kohutom a otrepe ta to o zem..

Treba povedat, ze tieto stroje vzdy dostavaju dost zabrat, maju svoj vek a takmer vzdy su otrieskane a dobite. Treba si dat teda pozor, aby nebolo mechanicky poskodene nieco dolezite: nadrz, karburator, brzdy, prevodovka, poohybany ram..
Rozhodne to tiez nebudu bezudrzbove stroje. Treba sa o to starat a zrejme budes musiet hned na zaciatku vymenit nejake tie loziska, tlmice a pod..

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
jopal
Zaslal: 28.10.2008, 14:09 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Dakujem, som zhruba v obraze. Skusim popozerat inzeraty, uvidim...
P.S. Co znamena to "prepakovanie", z posledneho inzeratu?

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
HMT
Zaslal: 28.10.2008, 14:42 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
jopal napísal:
Dakujem, som zhruba v obraze. Skusim popozerat inzeraty, uvidim...
P.S. Co znamena to "prepakovanie", z posledneho inzeratu?


Prepakovanie je zmena polohy radiacej paky, aby nebola spolu s nakopavacou pakou - teda vyvedena na ine miesto. Teraz pozeram, ze v tom poslednom inzerate tam ma narvany nejaky cinsky motor - to nebrat!! Je to nejaky skladanec..

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
jopal
Zaslal: 28.10.2008, 15:05 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Vrela vdaka. Ja sa stale premrvam v inzeratoch a zistujem, ze medzi tymi lacnymi (do 20t) sa nachadzaju vylucne 125. Znamena to ze su horsie, alebo slabe do terenu? Alebo na moje vozenie by stacili? Predsa len dat 30t. a 18t. je rozdiel. A myslim si, ze budu asi tie 125 lahsie, ja mam max. 70 kg., cize asi velmi jej neublizim, zato taka 600 uz bude asi pre neskuseneho tazka, nie?
P.S. Ten motor som si vsimol, len ked si nic nehovoril, som myslel, ze to nevadi...

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
HMT
Zaslal: 28.10.2008, 15:53 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
jopal napísal:
Vrela vdaka. Ja sa stale premrvam v inzeratoch a zistujem, ze medzi tymi lacnymi (do 20t) sa nachadzaju vylucne 125. Znamena to ze su horsie, alebo slabe do terenu? Alebo na moje vozenie by stacili? Predsa len dat 30t. a 18t. je rozdiel. A myslim si, ze budu asi tie 125 lahsie, ja mam max. 70 kg., cize asi velmi jej neublizim, zato taka 600 uz bude asi pre neskuseneho tazka, nie?
P.S. Ten motor som si vsimol, len ked si nic nehovoril, som myslel, ze to nevadi...


Pre zaciatok ti bude urcite 125-ka stacit. Ale je to proste nieco uplne ine ako 400-600 stvortakt. Neviem ti to uz inak vysvetlit. Ved normalne obvolaj par inzeratov a chod sa na tom previest - hned uvidis rozdiely. Uplne ina prevodovka, spojka, ovladatelnost..atd. atd.

Mimochodom: mas vodicak na moto nad 50 ccm? Alebo si hovoris, ze ked nebude mat moto papiere, tak ani ty nemusis mat? Je mi to v zasade jedno, ale rad by som vedel, ci chces ozaj motorku bez akychkolvek skusenosti... vtedy by som ti rozhodne neodporucal vacsi objem ako 125. Ked ta to zavali, tak ti to aspon nepolame hnaty..

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
jopal
Zaslal: 29.10.2008, 15:46 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Mam pocit, ze uz ti dochadzala trpezlivost. Confused
Ale pochop, urcite pojdem, aj sa povozim, len musim mat jasno do coho ist. Crying or Very sad
Nebudem klamat, spominany vodicak nemam, ale nemyslim ze pri jazde po poli je to dolezite. Vozil som sa aj na velkych cestnych motorkach a skusenosti mam viacej, ako niekto, kto si spravil vodicak na velku motorku a od vtedy na nej nesedel. A tiez som uz dusevne dospely...A ako som pisal, nemienim pretekat. Ale checknem najskor tie 125...Vrela vdaka.
P.S. Zato kona som kupoval bez akychkolvek skusenosti a dvakrat zlomena ruka, jednenkrat prst a jednenkrat prasknute rebra. Ale ten nema ani brzdu, ani plyn... Shocked Laughing Tiez som vsak vedel do coho idem, (nelutujem ani chvilu) a tych 10 rokov, co som ho mal bola jedna z najkrajsich etap v mojom zivote... Embarassed

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
HMT
Zaslal: 30.10.2008, 9:55 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
trpezlivost mi nedochadza... to sa ti len zda.
Myslim vsak, ze uz nie je o com pisat. Treba sa radsej vozit Exclamation Exclamation Smile

P.S. Ja som inak taky cudny motorkar.. mne sa pacia aj jogurty, aj na endure, ci kroske sa rad preveziem po lese, aj tym traktoristom na čopríkoch rozumiem. Taky Suzuki Intruter 1800... mnam mnam. Ale to uz je do inej temy..

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
jopal
Zaslal: 26.12.2008, 18:45 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Po roznych radach som si vyhliadol tieto dve:
Viete dat nejake referencie, skusenosti, ci odporucania, pred kupou?
http://honda-xl.autobazar.eu/250-r-id794543.html
http://cagiva-elephant.autobazar.eu/350-id656907.html

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist