Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Motocykle  ~  Autodrom BRNO - prvy zážitok

HMT
Zaslal: 30.04.2009, 8:31 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Určite mnohí z vás poznajú Masarykuv okruh pri Brne:
http://www.automotodrombrno.cz/virtual/index.html

Nie každý sa však odhodlá a je schopný ísť okúsiť pretekársku dráhu na vlastnej koži. Ja som mal tiež spočiatku dosť veľké obavy. Trochu o seba, trochu viac o motorku a tak celkovo...aké to tam vôbec bude. Či ma niekto nepreválcuje, keď budem príliš pomalý.



Asi pred mesiacom som urobil sám za seba rozhodnutie vopred. Aby sa to už nedalo vrátiť a nechať prepadnúť vstupenku by som tiež nechcel. Takže som v marci objednal cez internet, zaplatil a onedlho prišlo potvrdenie o zaplatení.



Koniec apríla sa priblížil veľmi rýchlo a okrem toho, že som práve doriešil výmenu auta za novšie (a teda som maximálne vyhádzaný z peňazí), ani počasie mi doobeda veľmi nepripadalo na jazdu na okruhu.



Vstupenka bola síce zaplatená, ale je to samozrejme iba zlomok nákladov na celú akciu. Cesta tam a späť (cca 280 km) + jedna plná nádrž na jazdenie. V tomto mi napodiv pomohla manželka, ktorá vytiahla eso z rukáva a hovorí: "Choď tam, tešil si sa na to viac ako mesiac, nejak to zvládneme" a dala mi 50 EUR. Super. Týmto jej patrí veľké poďakovanie.

Počasie sa poobede trošku umúdrilo, tak som sa rozhodol vyraziť.
Na okruh som dorazil cca o 17:45 - jazdu som mal objednanú na 18:30 - a samozrejme som nevedel kam sa mám ísť nahlásiť a tak. Po chvíli mi však ukázali malú sklenenú búdku, že "tam všetko vybavím". Tak aj bolo. Podpísal som papiere (okrem iného aj to, že nepôjdem na dráhe viac ako 90 km/h) a šiel som čakať na svoju príležitosť.



Popri vchádzaní do paddock-u som sledoval okruhové stroje obuté na slick-och privezené na vozíku a dolaďovanie podvozkov atď..

Jazda:
Konečne prišla tá chvíľa a mne zamávala zástavka, že môžem ísť.
1,2,3 takmer naplno a prvá pravotočívá zákruta.. náklon takmer do maxima a deriem oceľovú špičku čižmy a spodok stupačky.... do prdele, musím to koleno vystrčiť asi trošku viac.. Very Happy
..mierna šikana a krátka rovinka.. ľavá, pravá, znova a znova.

Jeden nepríjemný úsek, aspoň v prvom kole: mierne stúpanie po rovinke (+ slnko do očí) a hneď za horizontom prudká ľavotočivá. Maximálne na brzdy a zadné koleso ide do šmyku. Rýchly náklon do maxima a ustál som to...

Ďalšie kolá už boli iba úžasným zážitkom Veľmi rýchlo som si zapamätal ako nasledujú zákruty a akou rýchlosťou do nich môžem vojsť.
Najlepšie boli asi výjazdy zo zákrut, najmä z tej poslednej pravotočivej - pred cieľovou rovinkou. Na 3-ke plný plyn, 4, 5 a na budíku svieti okolo 230. Prudko na brzdy a ďalšie kolo....

...zrkadlá nestíham sledovať a tak sa každú chvíľu stane, že sa vedľa mňa z ničoho nič objaví rýchlejší jazdec a ja sa zľaknem jeho revajúceho výfuku o celkovej dĺžke cca 15 cm.. ale aj na to sa dá zvyknúť.

Kto by si náhodou myslel, že je to tam nebezpečnejšie ako v bežnej premávke, je na veľkom omyle. Napriek obrovským rýchlostiam a jazde na hranici možností motoriek som sa stretol s veľkou ohľaduplnosťou rýchlejších jazdcov. Vždy si počkali na správny okamih a predbehli ma z čo najväčším odstupom.
Ja som si teda mohol ísť svojím tempom, ktoré som každým kolom samozrejme zvyšoval a ku koncu mojej polhodinky ma už nikto nepredbiehal.

18:55 sa objavuje červená vlajka a ja mám fakt dosť. Bolí ma celé telo a som spotený jak jedno hovado.. vychádzam z trate roztrasený a utopený v adrenalíne.
Motorka na bočák, rukavice, prilba a kukla dole a dýcham zhlboka. Pulz srdca sa pomaly dostáva zo 170 do normálu a ja sledujem boky pneumatík, ako som ich dokatoval... nuž čo - aj to je daň za takúto "zábavku".

Každému, kto rozmýšľa isť si zajazdiť na okruh to môžem len odporučiť. Sám by som sa tam veľmi rád túto sezónu dostal ešte aspoň 2x.

Na bežnom aute pod 300 koní by som tam nechodil - podľa mňa to musí byť nuda - dlho sa to rozbieha a užijete si akurát maximálnu priľnavosť pneumatík v najostrejších zákrutách.

Gratulujem všetkým, ktorí to vydržali dočítať do konca. Musel som sa s vami podeliť o tento skvelý zážitok.

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
matulo
Zaslal: 30.04.2009, 8:38 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 10 február 2007 Príspevky: 3168 Bydlisko: BA 2009 Honda Civic
som rad ze si sa nam vratil cely... Smile a este pochvala za krasne napisany prispevok... Smile

_________________

Nezabudni si prečítať pravidlá používania tohto fóra!

Inzercia, Predbehneme Bratislavu?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ukrutnik
Zaslal: 30.04.2009, 9:32 Odpovedať s citátom
Založený: 28 apríl 2009 Príspevky: 18 Bydlisko: Topoľčany 2007 Honda Civic
Normalne poeticky prispevok Smile , takze nakoniec sa pocasie vydarilo ?
Ohladom auta slabsieho ako 300 ps na okruhu, asi su rovinky kratke na rozbeh a nabratie vyssej rychlosti nie ?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
PaloMFC
Zaslal: 30.04.2009, 10:57 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
nadhera. mami aj ja chceeeem Laughing
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
HMT
Zaslal: 30.04.2009, 11:36 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
ukrutnik napísal:
Normalne poeticky prispevok Smile , takze nakoniec sa pocasie vydarilo ?
Ohladom auta slabsieho ako 300 ps na okruhu, asi su rovinky kratke na rozbeh a nabratie vyssej rychlosti nie ?


Presne tak, mrkni sem - parametre okruhu:
http://www.automotodrombrno.cz/go/main.asp?catid=183&langid=

Joooo a pocasie sa vydarilo uplne super. Najskor nejake oblaky strasili, ale potom sa zlakli a rozostupili sa ako more Mojzisovi...

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
ukrutnik
Zaslal: 30.04.2009, 12:03 Odpovedať s citátom
Založený: 28 apríl 2009 Príspevky: 18 Bydlisko: Topoľčany 2007 Honda Civic
HMT napísal:
ukrutnik napísal:
Normalne poeticky prispevok Smile , takze nakoniec sa pocasie vydarilo ?
Ohladom auta slabsieho ako 300 ps na okruhu, asi su rovinky kratke na rozbeh a nabratie vyssej rychlosti nie ?


Presne tak, mrkni sem - parametre okruhu:
http://www.automotodrombrno.cz/go/main.asp?catid=183&langid=

Joooo a pocasie sa vydarilo uplne super. Najskor nejake oblaky strasili, ale potom sa zlakli a rozostupili sa ako more Mojzisovi...


Mas pravdu, okrem smirglovania pneumatik by sa tam asi nic moc nedalo robit.
Nahodou si sa nebavil s niekym ohladom maximalnych rychlosti co su v tych zakrutach vyznacene ? To bolo merane na motorke, aute alebo to su jednoducho tratove rekordy ?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
HMT
Zaslal: 30.04.2009, 12:16 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
ukrutnik napísal:

Mas pravdu, okrem smirglovania pneumatik by sa tam asi nic moc nedalo robit.
Nahodou si sa nebavil s niekym ohladom maximalnych rychlosti co su v tych zakrutach vyznacene ? To bolo merane na motorke, aute alebo to su jednoducho tratove rekordy ?


To bolo merane na treningoch F1. Takze seriova motorka ani auto sa hlavne k tym rychlostiam na konci roviniek nemaju sancu priblizit. V zakrutach sa ta rychlost po dostatocne dlhom treningu a na dobrych gumach urcite da urobit. Ja som mal ku koncu svojej polhodiny v tej prvej zakrute za cielovkou skoro stale okolo 110 km/h.
Ide hlavne o to odhadnut, akou rychlostou mozes vojst do zakruty, aby si to neprevalil...tot vsjo.

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
ukrutnik
Zaslal: 30.04.2009, 12:38 Odpovedať s citátom
Založený: 28 apríl 2009 Príspevky: 18 Bydlisko: Topoľčany 2007 Honda Civic
No ked si pozries tvar zakrut, su rovnomerne a presne tvarovane a da sa ovela rychlejsie natrenovat ich rychly prejazd. "Prirodna" trat by bola zaujimavejsia. (Keby taka dostupna bola...)

_________________
__________________________________________________
Nič tak neobmedzuje slobodu slova ako rozbitá huba!
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
matulo
Zaslal: 30.04.2009, 13:04 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 10 február 2007 Príspevky: 3168 Bydlisko: BA 2009 Honda Civic
Tomas - chystas sa niekedy ist do Brna vycvicit aj chrochtaka?

_________________

Nezabudni si prečítať pravidlá používania tohto fóra!

Inzercia, Predbehneme Bratislavu?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
HMT
Zaslal: 30.04.2009, 13:36 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Nie. Tak ako som pisal...citaj pozorne: s beznym, uzivatelskym seriovym autom to tam bude podla mna nuda - velmi dlho to zrychluje..

matulo napísal:
Tomas - chystas sa niekedy ist do Brna vycvicit aj chrochtaka?

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
matulo
Zaslal: 30.04.2009, 13:39 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 10 február 2007 Príspevky: 3168 Bydlisko: BA 2009 Honda Civic
HMT napísal:
Nie. Tak ako som pisal...citaj pozorne: s beznym, uzivatelskym seriovym autom to tam bude podla mna nuda - velmi dlho to zrychluje..

matulo napísal:
Tomas - chystas sa niekedy ist do Brna vycvicit aj chrochtaka?


Rolling Eyes Rolling Eyes ja len ze ked ta tak bavia tie testy zrychlovania... Wink

_________________

Nezabudni si prečítať pravidlá používania tohto fóra!

Inzercia, Predbehneme Bratislavu?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
HMT
Zaslal: 30.04.2009, 14:13 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
matulo napísal:

Rolling Eyes Rolling Eyes ja len ze ked ta tak bavia tie testy zrychlovania... Wink


Ano, bavia ma testy zrychlovania, ak je co porovnatelne porovnat. Neviem co by som porovnaval a testoval na Chrochtákovi na okruhu... akurat by som gumy dokatoval a mozno trochu aj podvozok.

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
matulo
Zaslal: 30.04.2009, 14:20 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 10 február 2007 Príspevky: 3168 Bydlisko: BA 2009 Honda Civic
HMT napísal:
Ano, bavia ma testy zrychlovania, ak je co porovnatelne porovnat. Neviem co by som porovnaval a testoval na Chrochtákovi na okruhu... akurat by som gumy dokatoval a mozno trochu aj podvozok.


zeby rychlost na okruhu chrochtak vs. benzin? Laughing

_________________

Nezabudni si prečítať pravidlá používania tohto fóra!

Inzercia, Predbehneme Bratislavu?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
HMT
Zaslal: 30.04.2009, 14:25 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
pokecame o tom.
Sme prudko OT.

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
matulo
Zaslal: 30.04.2009, 14:26 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 10 február 2007 Príspevky: 3168 Bydlisko: BA 2009 Honda Civic
HMT napísal:
pokecame o tom.
Sme prudko OT.


jj... Very Happy

_________________

Nezabudni si prečítať pravidlá používania tohto fóra!

Inzercia, Predbehneme Bratislavu?
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist