Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Racing  ~  Civic type R R3

babo
Zaslal: 31.07.2009, 18:13 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
Takze ako sme sa bavili pod IMPA RALLY, exituje uprava civicu type r 8g (FN2) v R3.

Tiez som sa az nedavno dozvedel, co to R3 znamena. Vedel som, ze len tie auta jazdia A-ckovu triedu RALLY (u nas sa jazdi hlavne N-ko a A-cko).

R3 je konkretne specifikacia. To znamena, ze motor ma az 260ps (samorejme atmosfericky, ide o triedu A-2000) a auto ma sekvencnu prevodovku, Samozrjeme kopec dalsich uprav (BREMO 4 piesty v predu a 2piesty v zadu, ohlins podovozok, upravenu torzku s integrovanym stabikom, inu spojku, samosvor, riadenie prerobene na hydrauliku, ...), ako vzdy v rally vsetko musi byt homologizovane a je to v podstate tovarenska uprava.

najznamejsi zastupci su momentalne CTR R3 a Clio R3 (kedze su to aj posledny bojovnici v dvojlitrovych atmo HH).

Pre HONDU robi v podstate tovarensku upravu taliansky JAS MOTORSPORT. Cena specialu je samozrejme astronomocika, myslim, ze zacina tak na 75-80k EUR Smile


JAS ale predava diely aj zvlast.

V CR jeden chalan (znamy ako Kaufi) ma original JAS vyfuk komplet (zvody, catback). Totalne zavodny a je to neskutocny rachot (99% ludi by sa zblaznilo, keby taky vyfuk malo, vratane mna). Ale jemu sa paci a hlavne funguje dobre. Velky narast krutaku v strednych otackach nad 5000 (aj ked tam to clvoek az tak nevyuzije, lebo na okruhu je aj tak stale nad 6000). Cena bola vysokanieco medzi 3-4k EUR.

Cize cokolovek sa da z toho specialu R3 vlastne kupit, ale je to extremne drahe Smile



Prispevok upravil:majo
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
M&R
Zaslal: 31.07.2009, 18:33 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
Za 80000 ,-euro mam nove GT-R zo zarukou v EU specifikacii Smile .

Popripade 65000,- z USA to len na porovnanie Smile .

Ale tej cene sa necudujem ked nova Fabia WRC v roku 2004 stala nejakych 20 milionov korun ceskych.(udaj z AUTO katalogu CZ 2004 a ine zdroje).
Proste special je special Smile .


Naposledy upravil M&R dňa 31.07.2009, 20:03, celkom upravené 1 krát.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
babo
Zaslal: 31.07.2009, 18:55 Odpovedať s citátom
Založený: 26 apríl 2007 Príspevky: 1096 Bydlisko: Bratislava 2006 Honda Accord
jj, cena je sialena Smile Presne ako pises, special je special, hlavne tovarensky. A ono sa tymto nebude dat jazdit nikde mimo zavodov, ze ano, uz len pohnut sa kvoli tvrdej spojke... Very Happy

Teraz nova Fabia bude jazdit tu nizsiu triedu ms rally. Tiez 4x4, ale slabsie diferaky, motor atmo (podla S2000)... Kamos sa v tom na predvadzacke pre novinarov viezol na Bohemke. Hovoril, ze neuveritelne, rozsirene to auto celkom dobre vyzera (beznu fabiu ja nemusim) a hlavne to funguje Smile

Cena je tam ale este daleko vyssia, ako u R3 Smile Za peniaze sa da ale postavit zavodak zo vsetkeho (vsak SX4 jazdilo minuly rok WRC, co je pre mna uplnou zahadou Very Happy Smile )
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist