Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Motocykle  ~  Test CBR 1000 RR ´06 vs cbr 600 RR ´07

matvej
Zaslal: 02.06.2007, 15:43 Odpovedať s citátom
Založený: 13 máj 2007 Príspevky: 68
dnes na dni otvorenych dveri v honda TN som si zapozical na test tieto dve stihacky, teda okrem inych aj tieto dve... po odjazdeni 600 RR som hned sadol na 1000 RR, takze pokusim sa troska priblizit moje pocity..

600RR

anjel s diablom v dusi.. motorka mi sadla jak rit na serbel a za prjemneho mrmlania kopem za jedna a vyrazam... ..lepsie povedane vystrelim.. Twisted Evil motorka taha na nizkych kvaltoch krasne od spodu, povedal by som, ze tak akurat.. po prejdeni hranice 5000 ot. som len zbadal ako sa ma snazi zadok predbehnut z boku, tak som mierne ubral, sak nebudem nicit drahe gumy a radim za dva a tri a dojdem k hlavnej ceste.. vyjazd pod plnou palbou, 1,2,3 a tachac nestihal ukazovat rychlost.. jednotka pod plnou palbou bola horko tazko zvladnutelna najme teda v tom pasme cez 9 tis. ot., ked som xcel davat pod plynom za dva tak som vobec rozmyslal ci ten jeden prst ktorym xcem magat spojku vobec pustim z rajdov, lebo tah bol taky, ze som nevedel ci ma nesfukne dozadu z nej.. ale nastastie ma nesfuklo, a islo za dva, tri a skratka masina ze klobuk dole.. brdy vynikajuce, chod prevodovky za jedna s hviezdickou, motor ani nehovorim, zvuk uz vobec Twisted Evil najme okolo 13500 je to slast Twisted Evil ovladanie tiez jedna basen Wink

1000RR

tazko najst slova.. ale toto je ciste epicentrum vybuchu, par krat som si myslel ze sedim v kokpite nejakeho migu abo F16, lebo asi neni normalne ked pridam na trojke plny plyn asi v 130 a zacne mi gumovat koleso po ceste.... a to som sa odvazil mu zakrutit krkom aj na jednotke, ale to bol boj o zivot.. jak smečka vyhladnutych pitbulov ked sa rozbehne po mačke.. blejd ide razantne na kazdej rychlosti uz z nizkych otacok, bezproblemov aj s 2000 ot... ale ked som otocil kohutom aj na styrke az po obmedzovac, bolo to nieco neopisatelne, take zrychlenie v takej rychlosti, to uz bar co nedokaze.. v jednom kuse som mal na vypadovke cez 200, miestami 260, ale ja viem, ze poviete si o mne, ze ty si ale kkt, ale po rozbehnuti vas zacne ovladat ta motorka a zacne si pytat co jej patri a rozum len horko tazko bojuje s hlasom motorky... som rad ze som cely, ale taketo nieco by som si aj napriek skvelej ovladatelnosti a jazdnym vlastnostiam aj brzdam do premavky nekupil, aj ked som z tej masiny uplne zdrogovany a uz mi aj teraz chyba kua ... neska v noci bude strasny abstaaak... som si isty, ze ak pojdem este niekedy jazdit do premavky, tak 600 rr bude ista volba, aj ked slovicko Fireblade mam uz vyrite do srdca Twisted Evil

BTW: ak by niekto xcel jazdit turistiku, tak radim vyskusat CBF 1000, tiez sa mi jazda dost zapacila, aj ked ja osobne turista moc nie som, ale keby som bol, tak urcite by som nad tou cbf 1000 rozmyslal Wink

a pre streetakov odporucam vyskusat novy hornet 07, je jedovaty az sa mi to normalne nezdalo.. myslim, ze je to pekny krok do predu co sa hornetu tyka Wink
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
HMT
Zaslal: 05.06.2007, 7:53 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Ja taketo radsej ani neskusam - ze skusobna jazda na Blejde..
Viem si predstavit, ze asi by som musel predat byt, podat ziadost o rozvod a horsa na nakup literRR Very Happy Very Happy

Mozno ti tu malokto porozumie, ale ja ano..
V podstate na akejkolvek motorke od 600 ccm mas pri rozjazde za velmi kratku chvilu 200, takze si clovek, co jazdi iba na aute ani nedokaze uvedomit, ze je velky rozdiel na aute 200 a na motorke 200 (na bezne dostupnych autach, ake tu ma 90% z nas cakas na 2kila ako na spasenie, aj to len na dialnici). Na motorke ani nevies ako to tam je.... Ja vlastne ani vacsinou neviem kolko idem, lebo radsej sledujem cestu ako tachac...ale vacsinou kusok za mestom (ci za dedinou) tam mam okolo 180.

Co sa tyka FireBlade - myslim, ze toto hovori za vsetko:
Co kilogram, to kooooon.. Shocked

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
stivo
Zaslal: 22.02.2008, 20:59 Odpovedať s citátom
Založený: 22 november 2007 Príspevky: 98 Bydlisko: BA 1998 Honda Civic
Kolko vazis kil ak to nie je tajomstvo......
s tym gumovanim pri 130 na 3st?.... aha asi bol studeny asfalt a gumy.. Very Happy
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Satikk
Zaslal: 22.02.2008, 22:25 Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 978 Bydlisko: Bratislava 1993 Honda Civic
no vazne pekny clanok fakt dobre citanicko uplne som sa do toho vzil a to som neni motorkar
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
HMT
Zaslal: 25.02.2008, 8:41 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Satikk napísal:
no vazne pekny clanok fakt dobre citanicko uplne som sa do toho vzil a to som neni motorkar


..pekne, ze vas zaujal prispevok takmer s pred roka Cool

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Satikk
Zaslal: 25.02.2008, 10:41 Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 978 Bydlisko: Bratislava 1993 Honda Civic
o motorky sa moc nezaujimam a teraz mi to svietilo ako neprecitane tak som si to pozrel sak snad na tom neni nic zle
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
HMT
Zaslal: 25.02.2008, 11:12 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1410 Bydlisko: Bratislava 2012 Honda Civic
Satikk napísal:
o motorky sa moc nezaujimam a teraz mi to svietilo ako neprecitane tak som si to pozrel sak snad na tom neni nic zle


Jasne, ze je na tom nieco zleeeeee... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy To nemozes takeeeeto..
Vlastne - to stivo vytiahol staru temu... takze on to cele pohnojil.. to nemoze taketo veci..
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

P.S. Je zrovna ten pravy cas na vytahovanie motoriek - a teda zrejme aj na vytahovanie prispevkov o motorkach.. Cool

_________________
Hamlet
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
matvej
Zaslal: 10.03.2008, 18:14 Odpovedať s citátom
Založený: 13 máj 2007 Príspevky: 68
stivo, bolo pod mrakom a cakali sme dazd, bolo nieco okolo 15 stupnov, cesta studena, gumy tiez nist moc a ano v 130tke ked som jej zakrutil krk, tak zrazu otacky vyleteli a zrazu ma nakopla co som musel aj mierne ubrat jak som sa lakol ze ma prehodi... mia vaha nieco tesne pod 70 kg... somnu ide aj 125 tka jak lietadlo, tak si predstav co som prezival na blekaaacovi Razz

satik dik, no snazil som sa Wink
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Satikk
Zaslal: 10.03.2008, 22:57 Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 978 Bydlisko: Bratislava 1993 Honda Civic
nemas za co mne sa tyo ohromne pacilo
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
stivo
Zaslal: 13.03.2008, 10:13 Odpovedať s citátom
Založený: 22 november 2007 Príspevky: 98 Bydlisko: BA 1998 Honda Civic
matvej napísal:
stivo, bolo pod mrakom a cakali sme dazd, bolo nieco okolo 15 stupnov, cesta studena, gumy tiez nist moc a ano v 130tke ked som jej zakrutil krk, tak zrazu otacky vyleteli a zrazu ma nakopla co som musel aj mierne ubrat jak som sa lakol ze ma prehodi... mia vaha nieco tesne pod 70 kg... somnu ide aj 125 tka jak lietadlo, tak si predstav co som prezival na blekaaacovi Razz

satik dik, no snazil som sa Wink


mat tak tvoju vahu Smile ...........
ale uz som predal RR a chystam sa na Adventure 990...
asi je to koli tomu ze som uz tata a beha mi v hlave aj taka myslienka ze niekto ta tu potrebuje..... takze RR uz je pre mna tabu Smile
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Papek
Zaslal: 23.06.2008, 1:24 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 09 september 2007 Príspevky: 3466 Bydlisko: Bratislava-Petržalka 1996 Honda Civic
no, par dni dozadu som mal moznost osedlat CBR 600, sice postarsia (tusim) 1996, ale ako cista namotavka... asi viem, co si kupim na 21tku

_________________

Veľmi zjednodušené pravidlá fóra:
1. Slušnosť, vzájomná tolerancia.
2. Pred založením novej témy HĽADAŤ!
3. NEcitovať predošlý príspevok, na to slúži tlačidlo "Odpoveď"
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist