Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Racing  ~  SLOVAKIARING: POZOR! POVINNÉ ŠKOLENIE BEZPEČNOSTI PRE VOĽNÉ

LastV8
Zaslal: 23.06.2010, 8:44 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
V rámci zvýšenia Vašej bezpečnosti pri voľných jazdách bude povinné absolvovať školenie o bezpečnosti a o pohybe na dráhe. Táto povinnosť sa vzťahuje na jazdy pre verejnosť na vlastných autách, motocykloch ako aj na autách, ktoré Vám vieme prenajať. Jazda na okruhu je odlišná od jazdy v bežnej premávke. Na pretekárskej dráhe platia pravidlá, ktoré nie sú pre Vás bežné a cieľom školenia je oboznámiť Vás s týmito pravidlami. Absolvovať toto školenie pred voľnou jazdou na vlastnom aute bude povinné od 1.6.2010. Pre prenájom áut Honda Civic Type R táto povinnosť začína platiť už od 17.5.2010. Od pondelka 17.5.2010 môžete tento kurz absolvovať v predstihu a to každý deň kedy sú voľné jazdy vyhradené pre automobily. Kurz začína vždy o 17.00 v areáli Slovakia Ring a trvá 45 min. Ukončený je testom, ktorého absolvovanie bude podmienkou pre vstup na dráhu. Ak ste presvedčený o svojich schopnostiach a vedomostiach, môžete školenie vynechať a absolvovať priamo test. Cena za školenie je 30 €. Test je spoplatnený v sume 10 €. Školenie je jednorazové a teda ak ho raz už absolvujete, obdržíte kartu, ktorá Vás oprávňuje k jazde na okruhu vždy keď budete chciet prísť si zajazdiť .

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
matis007
Zaslal: 23.06.2010, 17:51 Odpovedať s citátom
Založený: 18 december 2006 Príspevky: 299 Bydlisko: MA - Rohoznik 1998 Honda Civic
ta karta ktoru obdrzim je na sezonu alebo dozivotne? Laughing
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Branislav
Zaslal: 23.06.2010, 21:54 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2007 Príspevky: 2661 Bydlisko: mam 2000 Honda CR-V
no to sa este nevie ,ale viem ,ze padol aj navrh na rocnu ,este podotkenm ak ma niekto licenciu fiu atd tak na skolenie ani skusky nemusi

_________________
Breath the taste of delSol , Make tribute to delSol !
http://kocuriatko.mybrute.com <== Mas namna nervy ? Zbi ma !
Som len Kocurik. Let me be
Bazar dielov A kto si chce zalietat takOnline lietanie
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
M&R
Zaslal: 23.06.2010, 22:09 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
Este doplnim,ze toto skolenie-skusky treba na volne jazdy organizovane Slovakiaringom,nie agenturami.
Na nasich akciach(RacingWheels) nebude treba aj ked mozno by bolo fajn keby ho ludia mali,aspon by vedeli kedy sa moze predbiehat a kedy nie a podobne veci...

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Branislav
Zaslal: 23.06.2010, 23:05 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2007 Príspevky: 2661 Bydlisko: mam 2000 Honda CR-V
tak by nebolo odveci spravit neaky rychly breefing ,nieco ako povinny predslov. Inac mne sa zda ,ze niekto zo slovakiaringu spominal ,ze kazdy by mal mat to skolenie co ide na trat ,cize neaky vinimky co sa tyka sukromna akcia neviem ,zajtra zistim ako to je s takymi to akciami

_________________
Breath the taste of delSol , Make tribute to delSol !
http://kocuriatko.mybrute.com <== Mas namna nervy ? Zbi ma !
Som len Kocurik. Let me be
Bazar dielov A kto si chce zalietat takOnline lietanie
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
M&R
Zaslal: 24.06.2010, 0:10 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
Branislav napísal:
tak by nebolo odveci spravit neaky rychly breefing ,nieco ako povinny predslov. Inac mne sa zda ,ze niekto zo slovakiaringu spominal ,ze kazdy by mal mat to skolenie co ide na trat ,cize neaky vinimky co sa tyka sukromna akcia neviem ,zajtra zistim ako to je s takymi to akciami


Asi si nebol este na akcii na Slovakiaringu...

Kazdy ucastnik dostane do mailu poucenie,ktore musi precitat a svojim podpisom potvrdi ,ze to cital a bude dodrziavat.Predslov by nestacil,lebo je toho vela..Par pokut sa rozdalo a neboli nizke.
Okrem toho byva aj poucenie priamo na mieste na vacsine akcii....,ale to su fakt len zakladne veci,viac by sa nestihlo.

Za sukromne akcie je zodpovedny organizator,ktory si jednotlivych ucastnikov osetri ako on chce.
Ale mozno v zaujme vsetkych by bolo fajn aby ucastnici mali toto skolenie absolvovane,ale cena za jazdy je taka vysoka,ze aby sa aspon nejaka cast vratila tak sa neda nikoho na takejto akcie nutit aby ucastnici mali toto skolenie-testy,lebo tym padom by sa znizila aj ucast.

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Branislav
Zaslal: 24.06.2010, 7:58 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2007 Príspevky: 2661 Bydlisko: mam 2000 Honda CR-V
no na "sukromnej" nie to sa priznam

No a v tej poslednej casti ,to s tebou suhlasim. Ale vravim ,ze som pocul ,ze skolenia by mal mat kazdy co bude jazdit (tu karticku alebo licenciu) ,len to este zistujem

_________________
Breath the taste of delSol , Make tribute to delSol !
http://kocuriatko.mybrute.com <== Mas namna nervy ? Zbi ma !
Som len Kocurik. Let me be
Bazar dielov A kto si chce zalietat takOnline lietanie
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 24.06.2010, 8:04 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
len sa mi to zda cudne, ze mam tam cez 200 km najazdene a musim absolvovat skolenie...hlavne ze 2 krat cez agenturu nejake to usmernenie + zasady spravania sa (predbiehanie, vlajky) uz bolo...treti raz bude to iste, len za 30 ecok...a hlavne ti co havarovali, by havarovali znova, lebo to nie je o sedeni na stolicke a pocuvanie niekoho kto prednasa, ale o skusenostiach priamo na trati a osobnej zodpovednosti, ktoru nie kazdy ma....Brno zacina byt atraktivnejsie....

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
Branislav
Zaslal: 24.06.2010, 9:01 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2007 Príspevky: 2661 Bydlisko: mam 2000 Honda CR-V
ok tak bolo mi povedane ,ze kazdy kto vstupi na okruh by mal mat absolvovane skolenie alebo test (GP0) .Pytal som sa ,ze ci to plati aj ked je tam akcia mimo slovakiaring ,ze aj v tedy a je to kvoli bezpecnosti ... (nepotrvdene zdroje ale hovorili ,ze ta "licencia" bude platit rok , cize po roku dalsich 10e za test Sad )
No ako poviem to tak ,slovakia ring je nudna trat ,hlavne to pokaslali tymi horizontami ,a je viditelne ,ze kazdy natom chce co najviac rizovat ,ved je to jediny okruh na slovensku. Brno je okruhovo zaujmavejsie a mne osobne sa tam jazdi s lepsim pocitom bezpecnosti a neako sa mi nezda ,ze tam kazdeho zdieraju.
Asi zacnem podnikat v dofukovani pneumatik na slovakiaringu a meranim tlaku Very Happy budem pytat dve eura za pneu Very Happy

_________________
Breath the taste of delSol , Make tribute to delSol !
http://kocuriatko.mybrute.com <== Mas namna nervy ? Zbi ma !
Som len Kocurik. Let me be
Bazar dielov A kto si chce zalietat takOnline lietanie
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 24.06.2010, 9:18 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
Profil trate sa mi na Ringu paci, je tam vsetko co ma byt, rychla zakruta, pomale zakruty, rovinky, horizonty...podnikatel to postavil a samozrejme logicky hlada kazde Euro, aby sa mi to ako tak vracalo..toto je uplne prirodzene...a nam sa to prirodzene nepaci...ale pravda je, ze Ring je drahsi ako ine okruhy....

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
patrick
Zaslal: 24.06.2010, 11:31 Odpovedať s citátom
Založený: 14 január 2007 Príspevky: 1788
LastV8 napísal:
len sa mi to zda cudne, ze mam tam cez 200 km najazdene a musim absolvovat skolenie...hlavne ze 2 krat cez agenturu nejake to usmernenie + zasady spravania sa (predbiehanie, vlajky) uz bolo...treti raz bude to iste, len za 30 ecok...a hlavne ti co havarovali, by havarovali znova, lebo to nie je o sedeni na stolicke a pocuvanie niekoho kto prednasa, ale o skusenostiach priamo na trati a osobnej zodpovednosti, ktoru nie kazdy ma....Brno zacina byt atraktivnejsie....

Suhlasim...

_________________
DRIFTGARAGE PNEUSERVIS

PROTECT ME FROM WHAT I WANT
Pre klub 10%zlava na vyrobky Millers Oils
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zolo
Zaslal: 03.08.2010, 23:17 Odpovedať s citátom
Založený: 23 december 2009 Príspevky: 3 Bydlisko: Stvrtok na Ostrove 1990 Honda CR-X
priatelia, zdá sa mi, že to školenie a tie skúšky v tejto podobe ako sú, nemajú s bezpečnosťou veľa spoločného. Skôr mi pripadajú ako ďalšia možnosť čo najskôr získať späť investované peniaze. Uznajte, otázka typu kedy otvoril brány Slovenkiaring, na akej ploche sa rozkladá a pod. nemajú s bezpečnosťou nič spoločné. A 30 euro za školenie + 10 za skúšku sa mi tiež zdá prinajmenšom neprimerané. So samotnou myšlienkou školení a skúšok však súhlasím - veď aj na okruhu sa musíme blázniť v rámci istých bezpečnostných medzí.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
LastV8
Zaslal: 04.08.2010, 11:13 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 09 január 2007 Príspevky: 1871 Bydlisko: BA 2004 Honda Civic Coupe
zolo napísal:
priatelia, zdá sa mi, že to školenie a tie skúšky v tejto podobe ako sú, nemajú s bezpečnosťou veľa spoločného. Skôr mi pripadajú ako ďalšia možnosť čo najskôr získať späť investované peniaze. Uznajte, otázka typu kedy otvoril brány Slovenkiaring, na akej ploche sa rozkladá a pod. nemajú s bezpečnosťou nič spoločné. A 30 euro za školenie + 10 za skúšku sa mi tiež zdá prinajmenšom neprimerané. So samotnou myšlienkou školení a skúšok však súhlasím - veď aj na okruhu sa musíme blázniť v rámci istých bezpečnostných medzí.

no ak to bolo naozaj o tomto, tak hned sa clovek citi bezpecnejsie... Twisted Evil

_________________
Subaru Impreza

exdaily: 04' Honda Civic Coupe 1.7 VTEC
exrace: Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS
exfun: XQUAD X5 LONG SPORT
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu ICQ
M&R
Zaslal: 04.08.2010, 11:21 Odpovedať s citátom
HC Team Založený: 06 január 2007 Príspevky: 7382 Bydlisko: Bratislava 2005 Skoda Fabia
Skolenia a skusky robi externa agentura race4slovakia tusim,ktora patri Dickovi Kvetnanskemu(K1),nema zo Slovakiaringom nic spolocne,iba tam ponukaju svoje sluzby a maju tam sidlo,len prisli s tym prvy a napadlo ich to robit taketo skolenia co im zavidim,ze ma to nenapadlo prveho Smile Smile .

_________________
Prosim,ak mi odpovedate na SS tak pouzite"citovat"aby som vedel o com si piseme,dakujem.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Branislav
Zaslal: 04.08.2010, 14:15 Odpovedať s citátom
Založený: 23 február 2007 Príspevky: 2661 Bydlisko: mam 2000 Honda CR-V
M&R napísal:
Skolenia a skusky robi externa agentura race4slovakia tusim,ktora patri Dickovi Kvetnanskemu(K1),nema zo Slovakiaringom nic spolocne,iba tam ponukaju svoje sluzby a maju tam sidlo,len prisli s tym prvy a napadlo ich to robit taketo skolenia co im zavidim,ze ma to nenapadlo prveho Smile Smile .


nooo neviem ci patri dickovi Very Happy ale to je trocha ine ,,ano je to byvala K1 ,problem bol v tom ,ze sa robili skolenia ,lek kvoli tomu aby mohli jazdit ludia na ich K1 na okruhu ,slovakiaringu sa tato myslienka skolenia zapacila a chce to od vsetkych co vstupia na okruh s autom. No ak dobre viem tak r4s dava neaku ciastku slovakiaringu za tie skolenia ,nepamatam si presne ako to tam je ,,,noooo a co sa tyka tych blbych otazok ,tak tie su nebodove ,ved uz vidim ,ze minutu predtym ako ja prebrzdim a vbehnem niekomu do idealnej stopy tak budem mysliet aku to ma rozlohu aby som mohol vyletiet bezpecne Very Happy

_________________
Breath the taste of delSol , Make tribute to delSol !
http://kocuriatko.mybrute.com <== Mas namna nervy ? Zbi ma !
Som len Kocurik. Let me be
Bazar dielov A kto si chce zalietat takOnline lietanie
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist