Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  Generali Slovensko? Mate smolu!!!

dado
Zaslal: 21.07.2010, 9:29 Odpovedať s citátom
Založený: 13 júl 2007 Príspevky: 255 Bydlisko: BA 2002 Acura RSX
jopal, podporujem ta a suhlasim s tebou ze pri cudzom zavineni je podla mna nepripustne aby som ja doplacal na opravu svojho vozidla aj ked je stare.
Tiez som to uz zazil na vlastnej kozi - auto bol Fiat 600 z roku 68.
Viacero sevisov odhadlo cenu opravy na 10-15tis SK a poistovna dala tusim 2500 Sk!

Sak ked uz tu takyto povinny system je ze nas stat buzeruje s nim - tak by mal mat aj vyznam - teraz funguje len pre nove auta.

Lebo ked si zoberies ze by si jazdil na nejakom vzacnom veteranovi a niekto ti ho rozbije, tak ti poistovna podla ich vypoctu amortizacie nezaplati vobec NIC - lebo je to uz stare. WTF ???

Podla mna je to lobby poistovni ktore nas tlacia do HP.

Som si isty ze v civilizovanych krajanch to takto nie je, ale zasa na druhu stranu sa tam plati o dost vyssie povinne poistne!
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
jopal
Zaslal: 21.07.2010, 9:40 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
dado napísal:
...Som si isty ze v civilizovanych krajanch to takto nie je, ale zasa na druhu stranu sa tam plati o dost vyssie povinne poistne!

Pokial ide o vysku, to by som netvrdil. V absolutnej hodnote mozno, ale v zavislosti na kupnej sile snad nie. A este mi prapada jeden argument poistovni smiesny. Ze ja si tou opravou zvysujem hodnotu auta. Hahaha. Uz zivo vidim inzeraty: Predam H, ale o 500€ drahsie ako ostatni, bo moje bolo buchnute a je tam prelakovavany blatnik a nove svetlo... Laughing Laughing

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
aapalo
Zaslal: 21.07.2010, 9:50 Odpovedať s citátom
Založený: 27 október 2008 Príspevky: 664 Bydlisko: Nová Baňa 1999 Honda Prelude
Ale chlapci, chcete plné krytie a zárovaň chcete aby ste mali aj poistky za pár korún. Alebo chcete aby to bolo ako v D,GB a podobne kde sú poistky drahšie rádovo o stovky percent oproti našim. Ako ste na to prišli, že si platíte poistku ako za nové auto resp. z ceny nového auta? To je čo za nezmysel? Amortizácia je daná zákonom, s tým nespraví nikto nič..Všetci chcú aby poisťovne platili nové diely, ale aj tak si kúpia použitý z vrakáču, polska, inzerátu, atď. Nehovorím, že to je Jopalov prípad, ale v 90% prípadoch to tak je.

_________________
KRHLA Drag racing Nová Baňa
www.mongolrally.sk
XX blackbird
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
jopal
Zaslal: 21.07.2010, 12:39 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Prepac aapolo, ale asi si necital pozorne, zvlast dado co napisal. Mas auto, stary kusok, vysoka historicka hodnota a niekto ti ho zdemoluje. Poistovna ti na zaklade amortizacie neda nic, budes spokojny?
A nahodou aj ja som v tych 90%. Ak zozeniem zadne svetlo z vrakacu, nebudem kupovat nove...Ale bohuźial, asi sa mi nepodari. A dalsiu vec si zrejme nepochopil. Nejde o to, spravit si z nezavinenej havarky kseft, ale nechcem(e) doplacat. Confused

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PaloMFC
Zaslal: 21.07.2010, 13:07 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
k tomu historickemu kusku,, do hodnoty vozidla vstupuje aj faktor dostupnosti vozidla.. u veteranov obzvlast.. konkretny prípad, s relativne beznym autom.. golf II 1,6 jtd... 59 kw, 90-94 ročnik, neviem presne, bracho dal totalku, tiez som zistoval ze čo dostane.. nie je to rarita auto, ale v Europe s tym motorom som nasiel dakych 8 , na slovensku ziadne.. a ceny boli od 1500 Eur do 4000 cca, podla tabuliek to auto malo hodnotu cca 40 tis. Skk, čo mi ratal znamy likvidator,, 10 tis. bola hodnota vraku , ale za nedostupnost to likvidator v allianci zdvihol na dakych 52 tis. skk plus minus..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aapalo
Zaslal: 21.07.2010, 14:16 Odpovedať s citátom
Založený: 27 október 2008 Príspevky: 664 Bydlisko: Nová Baňa 1999 Honda Prelude
jopal napísal:
Prepac aapolo, ale asi si necital pozorne, zvlast dado co napisal. Mas auto, stary kusok, vysoka historicka hodnota a niekto ti ho zdemoluje. Poistovna ti na zaklade amortizacie neda nic, budes spokojny?
A nahodou aj ja som v tych 90%. Ak zozeniem zadne svetlo z vrakacu, nebudem kupovat nove...Ale bohuźial, asi sa mi nepodari. A dalsiu vec si zrejme nepochopil. Nejde o to, spravit si z nezavinenej havarky kseft, ale nechcem(e) doplacat. Confused


Ja som čítal veľmi pozorne. Samozrejme, keď je vozidlo také, že má historickú hodnotu, tak poisťovne na to prihliadajú a tá všeobecná hodnota toho vozidla je troška iná a tá sa zadáva do výpočtu. Je to dosť zložité. Inak sa berie dajme tomu škoda 100 z roku 72 čo má hodnotu možno 100 eur a gulietta z roku 72. Možno ty si nechceš spraviť kšeft ale väčšina si chce spraviť a preto je tak nastavený zákon, že sa hradí skutočná výška škody. Rozbijú ti 10 ročné auto, budeš mať diely amortizované a budeš doplácať ak si kúpiš nové, to je logické. Si poškodený=budeš doplácať. Tak to je, poisťovne hradia skutočnú výšku škody. S tým treba rátať, keď niekto do teba narazí, čakajú ťa len a len problémy. Mimochodom tak či tak na PZP sú poisťovne ťažko stratové, ale nevadí..

_________________
KRHLA Drag racing Nová Baňa
www.mongolrally.sk
XX blackbird
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
matoxba
Zaslal: 21.07.2010, 19:38 Odpovedať s citátom
Založený: 19 august 2007 Príspevky: 898 Bydlisko: Bratislava
da sa to spravit bez doplacania ale treba mat znameho mechanika/servis
V poistovni treba plnenie na fakturu,v autoservise vystavia fakturu s pouzitim novych (drahsich) original honda dielov ale realne sa na opravu pouziju nahrady autokelly a pod.
Ja som takto riesil civica ked ma ujo zozadu posunul.V poistovni dali naraznik na vymenu.Mechanik vystavil fakturu na cca 15tis SK (original honda naraznik,listy,farba...) a dohodli sme sa,ze mu dam desinu.Z poistovne mi prislo 9700SK takze v pohode.Inak by bola realna faktura za to co sa puzilo cca 6tis a z poistovne by som dostal tak stvorku.Takze ja som spokojny,mechanik si zarobil takze tiez Very Happy
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PuLo
Zaslal: 21.07.2010, 21:38 Odpovedať s citátom
Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1614 Bydlisko: BA, Nove Mesto
Sry za moju nevedomost ale zaujima ma toto:

Mam 5 rocne auto, platim si PZP aj HP. Dojde k poistnej udalosti kde budem poskodeny, dostanem sa do bodu ako jopal ze PZP vinnika bude kryt moju skodu len do urciteho percenta lebo vek a podobne cize mi moje HP bude na figu?

Dakujem jopal za temu aj ked bol by som rad keby to cele bola iba vymyslena vec a nestalo sa ti naozaj.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
matoxba
Zaslal: 22.07.2010, 4:58 Odpovedať s citátom
Založený: 19 august 2007 Príspevky: 898 Bydlisko: Bratislava
PuLo napísal:
Sry za moju nevedomost ale zaujima ma toto:

Mam 5 rocne auto, platim si PZP aj HP. Dojde k poistnej udalosti kde budem poskodeny, dostanem sa do bodu ako jopal ze PZP vinnika bude kryt moju skodu len do urciteho percenta lebo vek a podobne cize mi moje HP bude na figu?

Dakujem jopal za temu aj ked bol by som rad keby to cele bola iba vymyslena vec a nestalo sa ti naozaj.


no mas dve moznosti ako auto opravit.Bud z PZP vinnika ale budes doplacat amortizaciu alebo zo svojej HP kde ti preplatia cenu novych dielov ale zase budes platit spoluucast podla zmluvy
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PaloMFC
Zaslal: 22.07.2010, 5:32 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
PuLo napísal:
Sry za moju nevedomost ale zaujima ma toto:

Mam 5 rocne auto, platim si PZP aj HP. Dojde k poistnej udalosti kde budem poskodeny, dostanem sa do bodu ako jopal ze PZP vinnika bude kryt moju skodu len do urciteho percenta lebo vek a podobne cize mi moje HP bude na figu?

Dakujem jopal za temu aj ked bol by som rad keby to cele bola iba vymyslena vec a nestalo sa ti naozaj.

jednoznačne si to dat spravit cez fakturu a cez HP,, ak nie je skoda velmi mala... aby to cele nezozrala spoluúčasť a zároven si narokovat preplatenie spoluúčasti čo vznikne na havarijnej poistke, zo zákonnej poistky vinníka, tu človek moze dostat ale nemusi, podla skutočne vzniknutej skody.

suma sumarum, tvoje HP ti bude na to aby si sa nestresoval nad amortizaciou, budes vediet, kolko ti znizia plnenie o spoluúčast a zaroven si mozeš z pzp prilepšit ak to vide a znizit spoluúčast.. cerešničkou je , ze na auto dostanes nove diely a nemusis nahanat pouzite taktiez, podla poistovne je pravdepodobnost ze prietahy v plnení budu kratsie.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PuLo
Zaslal: 22.07.2010, 7:27 Odpovedať s citátom
Založený: 21 december 2006 Príspevky: 1614 Bydlisko: BA, Nove Mesto
Vdaka. Ja som si cely cas myslel ze HP mozes pouzit iba vtedy ked nehodu zavinis sam a ze pokial dojde k situacii ktoru som opisal tak musim zatat zuby a cakat kolko dostanem z PZP vinika.

K tomu ze si mozem narokovat peniaze za spoluucast z PZP vinika, snad by dana poistovna mohla byt rada ze nemusi riesit skodu ako celok v radovo vyssich ciastkach ale len nejakych 66,66 az 166,66 a teda neviem aka este moze byt max. suma spoluucasti.

jopal prepac ze som ti tu spravil maly neporiadok ale musel som sa to opytat
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
jopal
Zaslal: 22.07.2010, 8:29 Odpovedať s citátom
Založený: 25 júl 2007 Príspevky: 2541 Bydlisko: Zlaté Moravce
Nee PuLo to je v pohode. Aj som rozmyslal prehodit nadpis temy, len ma nejako nic univerzalne nenapada. Su to veci, ktre sme nevedeli mnohi...
P.S. Vcera navecer mi prisiel ziadany mail... Confused

_________________
Lada 2102, r.v.1973, zelena skoro metaliza, takmer plna vybava Smile Ex SadSad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Papek
Zaslal: 26.07.2010, 19:22 Odpovedať s citátom
Moderátor Založený: 09 september 2007 Príspevky: 3466 Bydlisko: Bratislava-Petržalka 1996 Honda Civic
tak pridam ja svoju skusenost.

29.6. do mna nacuval panko na parkovisku, obaja mame zakonnu kooperativu, dali sme to na poistku
30.6. obhliadka, naraznik na vymenu, pokrceny blatnik, prasklina na svetle
1.7. som odovzdal vsetky mozne papiere a kopie poistovni
26.7. dosiel list, ze sa 20.7. skoncilo setrenie, trosku ma zarazilo to dlhe dorucenie listu, teraz uz len ostava cakat na sek a ist vybrat peniaze, priznali mi 690 € - amortizacia 220, cize 470 €

_________________

Veľmi zjednodušené pravidlá fóra:
1. Slušnosť, vzájomná tolerancia.
2. Pred založením novej témy HĽADAŤ!
3. NEcitovať predošlý príspevok, na to slúži tlačidlo "Odpoveď"
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail ICQ
PaloMFC
Zaslal: 26.07.2010, 19:31 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
PuLo napísal:

K tomu ze si mozem narokovat peniaze za spoluucast z PZP vinika, snad by dana poistovna mohla byt rada ze nemusi riesit skodu ako celok v radovo vyssich ciastkach ale len nejakych 66,66 az 166,66 a teda neviem aka este moze byt max. suma spoluucasti.


pozor, aj ked plnenie v tomto prípade ide z havarijnej poistky, poistovna si to regresuje z pzp vinnika na seba, čize len odpadne starost a potahovačky, lebo pri havarijnej poistke je to promtnejšie a menej problemove.. preto aj nevznika kratenie bonusu, pokial je to bonusove plnenie ak nie je vinníkom vodič. zvyšok je o poistnej matematike,, alchýmii..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PaloMFC
Zaslal: 26.07.2010, 19:33 Odpovedať s citátom
Partner HondaClubu 5/2013 Založený: 19 február 2008 Príspevky: 1746 Bydlisko: Bratislava
Papek napísal:
tak pridam ja svoju skusenost.

29.6. do mna nacuval panko na parkovisku, obaja mame zakonnu kooperativu, dali sme to na poistku
30.6. obhliadka, naraznik na vymenu, pokrceny blatnik, prasklina na svetle
1.7. som odovzdal vsetky mozne papiere a kopie poistovni
26.7. dosiel list, ze sa 20.7. skoncilo setrenie, trosku ma zarazilo to dlhe dorucenie listu, teraz uz len ostava cakat na sek a ist vybrat peniaze, priznali mi 690 € - amortizacia 220, cize 470 €


doplni ešte rok vyroby auta aspon a svoju spokojnost či nespokojnost.. aby to malo aku taku vypovedaciu hodnotu.. hlavne čo sa tyka amortizacie..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist