Obsah fóra HONDACLUB SLOVENSKO
Autor Správa

<  Blacklist & Whitelist  ~  B: Honda Kosice

Worko
Zaslal: 22.07.2013, 14:00 Odpovedať s citátom
Založený: 18 jún 2013 Príspevky: 10 Bydlisko: Kosice
NIC???

Nemenia sa tam nahodou rozne filtre, olej..? A neuctuju si aj nejaku tu hodinovu sadzbu?
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Havoc
Zaslal: 22.07.2013, 17:04 Odpovedať s citátom
Založený: 02 február 2012 Príspevky: 596 Bydlisko: Košice, Slovensko 1999 Honda Accord
pokial ti budu menit filtre a olej tak myslim ze len cena materialu, ak si mozes priniest sam tak si prines
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Codiovan
Zaslal: 23.07.2013, 20:20 Odpovedať s citátom
Založený: 19 máj 2009 Príspevky: 144 Bydlisko: Kosice 2009 Honda Accord
Worko, ak mozes dones si vlastny olej, filtre, .... teda spotrebak, mas pravo si ho doniest ak splna poziadavky a specifika, nik ti to nesmie zakazat.
Vzduchovy a kabinovy si mozes koniec koncom aj sam vymenit doma. Takto ti nauctuju len nevyhnutny cas na prehliadku (vid tabulka -normohodina na ukony) a skutocnu pracu s tym spojenu. Prijmacemu technikovi povedz dopredu, ze mas tu vlastny spotrebak a ze co nemusia menit, kedze si to uz spravil sam (vymenil napr.vzduchovy filter, kabinovy...).
V KE radsej jednaj s tym prijmacim technikom v strednych rokoch.
A doverovat skusenostiam a schopnostiam, odvedenej praci na 1* , navyse prijemnemu vystupovaniu sa v KE servise oplati len jednemu mechanikovi.


Naposledy upravil Codiovan dňa 24.07.2013, 10:26, celkom upravené 1 krát.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Worko
Zaslal: 24.07.2013, 9:37 Odpovedať s citátom
Založený: 18 jún 2013 Príspevky: 10 Bydlisko: Kosice
Dik Codiovan za info. Je to ale az taky velky cenovy rozdiel medzi ich dodanymi vecami a keby som si ich kupil sam? (pytam sa radsej, kedze je to moje prve auto a mam 0 skusenosti )
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Codiovan
Zaslal: 24.07.2013, 10:22 Odpovedať s citátom
Založený: 19 máj 2009 Príspevky: 144 Bydlisko: Kosice 2009 Honda Accord
cenovy rozdiel bude urcite ale aky, to ti neviem povedat, zajdi tam a nezavezne sa opytaj a potom si urob prieskum po KE predajniach, resp. pytaj sa na tomto klube

100% prirazka za spotrebaky nemusi byt zriedkavostou, je to specialitka vsetkych servisov, bez rozdielu znacky, skoda keby boli menej pazravi, tak tam clovek kludne nejake to euro navyse necha


do Accorda kupim znackovy predpisany olej 0W-40 5litrov za 38E ,
olejovy filter Mann/Mahle cca 8E
kabinovy cca od 8E , uhlikovy o par eur viac
vzduchovy od 11 Eur
........ (zas musim podotknut, ze to nakupujem na SVK)

v servise by som preplatil este raz

Original spotrebak dany servisom castokrat taktiez nebude o nic lepsi, ako si ty vies kupit (ak nekupujes lacne smejdy a mas info a rady z fora) bude rovnako od prvovyrobcu od ktoreho berie dana znacka/vyrobca aut, akurat tam da svoje logo a slusnu marzu,

normohodina pocitaj asi s cca 26-27E, no opytaj sa
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Havoc
Zaslal: 24.07.2013, 23:11 Odpovedať s citátom
Založený: 02 február 2012 Príspevky: 596 Bydlisko: Košice, Slovensko 1999 Honda Accord
najlepsie si doniest vsetko vlastne:

olej shell, olejovy filter mann, Honda MTF, uhlikovy filter (lepsi nez pelovy) a vzduchovy zvladnes aj sam... pelovy tiez len na utube treba juknut.... ak by si nevedel dones mi a za 10 minut mas hotovo Wink
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
Worko
Zaslal: 29.07.2013, 10:20 Odpovedať s citátom
Založený: 18 jún 2013 Príspevky: 10 Bydlisko: Kosice
Chlapi, aky olej idealne kupit. Dival som sa na stranky Shell, BP, Castrol, Mobil 1, no nikde v zozname aut najst Civic 1.4i . Akurat co som nasiel bola Jazz 1.4 resp Civic 1.8i.

V manualy povazuju za ideal 0W-20, no ak nie je dostupny, tak moze byt i 5W-30 alebo 0W-30. Najradsej by som don kupil taky, aky v nom je od nova, no nikde neviem najst nalepku - aky olej tam vyrobca nalial... A zaroven je dost tazke najst 4L original flasu oleja 0W-20.

Mozte mi prosim poradit nejaku konkretnu znacku?

DIK
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Psycho
Zaslal: 29.07.2013, 14:14 Odpovedať s citátom
Založený: 21 november 2010 Príspevky: 1156 Bydlisko: Bratislava 1996 Honda Civic
no 5w-30 je ideal

_________________
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
stano170
Zaslal: 10.12.2013, 8:17 Odpovedať s citátom
Založený: 17 september 2013 Príspevky: 14 Bydlisko: Kosice 1999 Honda Accord
neviete nahodou kolko priblizne si uctuju v honde za vymenu prevodoveho oleja? Olej by som kupoval priamo na predajni.
Zobrazit informácie o autorovi Prezerať garáž užívateľa Odoslať súkromnú správu
vticko
Zaslal: 12.12.2013, 16:24 Odpovedať s citátom
Založený: 23 október 2008 Príspevky: 1477 Bydlisko: SR
zalezi ake mas auto (jazz/..../legend).. podla toho uctuju niekde medzi 30-60eur..

_________________
B16A2 EG6
EX/ F20C2 AP1
/ D15Z6 EK3
/ N22A2 RE6


http://www.mcp.estranky.sk/
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palimad
Zaslal: 28.08.2017, 16:29 Odpovedať s citátom
Založený: 03 december 2011 Príspevky: 1 Bydlisko: liptov
Dnes som sa odtial vratil, ako fakt som chcel aby to uz konecne bolo ok, po tom co mi minule poskrabali pri vymene airbagu volant (co nebolo take strasne, ale zamrzi) a pri servise predtym som si nasiel na tapaciry olejove skvrny. Tentokrat som tam bol po nehode aby mi napravili buchnuty blatnik. Oprava ok, blatnik pekne opraveny aj nalakovany. Ale pri demontazi naraznika pocas opravy mi odtrhli kablik od jedneho z parkovacich senzorov, vraveli ze nevedia objednat nahradny. Clovek by cakal ze su daki profici, odmontovali uz daky ten naraznik a neurvu pri jeho odoberani senzory. Chceli vymenit celu sadu senzorov, samozrejme ze by som si to mal zaplatit ja (150 eur). Povedal som im, ze si to popajkujem, nastastie sa mi to podarilo opravit. Uz som si myslel ze vsetko je ok, pri preberani som si obisiel auto. Bolo pekne umyte, vsetko ok... lenze... pozeram, poskrabany elektron. Takze tak, jednu vec opravia a dve nove dodrbu. Skoda, je mi ich v podstate luto, lebo prijimaci technici su mi tam sympaticki, ale toto uz je troska moc.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
TOPlist